Черно море надви Етър на мразовития "Тича" (СНИМКИ)

Черно море надви Етър на мразовития

30-11-2018, 19:20

Черно море победи Етър в откриващия мач от XVII кръг на Първа лига. Съперниците играха при доста тежки условия. Теренът на "Тича" бе заснежен на места, а температурата на въздуха - много ниска. Това определено повлия на играта на двата отбора. "Моряците" все пак успяха да се нагодят по-добре и да грабнат трите точки, след успех с 1:0. Победата можеше да бъде и по-изразителна, но на два пъти гредите помогнаха на гостите.

Това бе първа победа за Черно море над Етър във Варна от 29 години.

Жоржиньо можеше да се разпише още в 3-ата минута, но стреля много неточно от точката за изпълнение на дузпа.

В 12-ата минута Ндонгла центрира отдясно, Жоржиньо засече с глава, но до лявата греда.

Етър отговори 3 минути по-късно. След центриране на Иван Стоянов от фаул, Пламен Димов не успя да изчисти. Топката стигна до Артюнин, който обаче от ъгъла на вратарското поле стреля високо над напречната греда.

В 24-ата минута Берое по чудо не откри. Ндонгала стреля прекрасно извън наказателното поле, но топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

5 минути по-късно отново той бе на път да изведе „моряците“ напред в резутлата, но Иванов улови отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

През втората част играта вървеше равностойно, без опасности и пред двете врати. В 63-ата минута, обаче Черно море поведе. Георги Илиев намери вляво Мартин Минчев, който центрира в наказателното поле. Там, от близко разстояние, Радослав Василев засече вмрежата за 1:0. Голмайсторът за варненци бе влязъл в игра само минутка по-рано.

В 73-ата минута варненци можеше да решат всичко в мача. Минчев намери пред наказателното поле Жоржиньо, който се финтира Гълъбов и стреля хубаво. Топката обаче срещна лявата греда.

Етър можеше да изравни в 80-ата минута. След центриране от корнер, топката стигна до непокрития Артюнин, който обаче не сполучи при удара си.

До края на мача Христо Иванов на два пъти предотврати нов гол във вратата - след удари на Жоржиньо и Георги Илиев. Във втората ситуация варатарят отби топката малко куриозно - с глава.