Черно море не можа да вкара на шампиона на Узбекистан

29-01-2018, 18:25

Черно море направи 0:0 с шампиона на Узбекистан -  Локомотив (Ташкент) в контрола, играна днес в турския курорт Анталия.

Най-доброто положение за варненци пропусна Радослав Василев в края на първото полувреме, след като беше изведен в добра позиция в пеналта от Мехди Фенуш, но ударът му беше блокиран пред голлинията.

Стражът на българите Благой Макенджиев на три-четири пъти се намеси впечатляващо.

В 12-ата минута Цветков стреля, но топката се удари в тялото на бранител. В 26-ата минута Радослав Василев се озова на стрелкова позиция след пас на Георги Илиев, но ударът му срещна крака на защитник на Локомотив. В 32-рата минута Ертан Томбак проби по десния фланг и застъпи топката, където нахлуващия на скорост Ндонгала стреля, но стражът на тима от Ташкент улови.

В 43-тата минута Черно море организира добра контраатака. Мариян Огнянов напредна през центъра, подаде към Фенуш, който финтира вратаря, подаде към Василев, който стреля, но бранител застана на пътя на топката.

След почивката по-опасните положения бяха пред вратата на "моряците". В 56-ата минута футболист на Локомотив беше изведен отляво и стреля по диагонала, но Макенджиев изби в корнер.

В 66-ата минута вратарят на българския тим спаси сигурен гол. След тази ситуация играта се успокои, до края на срещата нямаше повече сериозни положения пред двамата вратари и проверката приключи при 0:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ТАШКЕНТ) 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Благой Макенджиев, 3 . Ертан Томбак, 33. Мирослав Енчев, Диара, Александър Маккуин, 21. Георги Илиев (к), 6. Александър Цветков, 9. Мехди Фенуш, 38. Аристот Ндонгала, 22. Мариян Огнянов, 29. Р. Василев

РЕЗЕРВИ: 88. Благой Макенджиев, 23. Илиас Хасани, 8. Емил Янчев, 34. Кононго, 3. Ертан Томбак, Диара, 16. Петър Витанов, Лъчезар Йорданов, 36. Румен Касабов, 90. Мартин Минчев, 29. Марек Кузма