Черно море не прости експериментите на Славия (ВИДЕО)

20-04-2018, 21:57

Черно море продължи най-дългата си серия без поражение под ръководството на Илиян Илиев, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу Славия от XXXI кръг на Първа лига.

„Моряците” останаха непобедени в пета поредна среща и се изравниха с „белите” на върха в група А от втората осмица, нанасяйки им първо поражение от шест опита.

Наставникът на Славия Златомир Загорчич удържа на думата си и излиза с крайно експериментален състав, запазвайки част от титулярите си за реванша срещу Ботев Пловдив от полуфиналите на турнира за Купата на България.

Гостите обаче имаха своите шансове на „Тича” и дори удариха гредата

В 25-ата Славчо Шоколаров отправи опасен удар след лошо избита топка от защитник на Черно море, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

„Моряците” отговориха в 30-ата минута, когато Атанас Зехиров също опита да вкара един от головете на сезона, ала изстрелът му профуча покрай страничния стълб.

Нищо обаче не можа да спаси гостите в 38-ата минута, когато Черно море изпълни заучено един корнер и Георги Божилов намери включилия се чудесно Марек Кузма, който бе непокрит и с глава откри резултата – 1:0.

Това накара феновете на варненци да скандират името на Илиан Илиев, а той им благодари с жест.

Божилов пък ги вдигна на крака малко след почивката, когато вкара изключително красиво попадение с мощен шут в горния ъгъл от далечна дистанция и удвои преднината на Черно море.

Впоследствие за „моряците” дебютира и новото им португалско попълнение Фабиньо, който замени капитанът Георги Илиев, след като ден по-рано подписа официално с клуба до края на сезона.

Малко преди края гредата спаси домакините след хубаво изпълнение на пряк-свободен удар на Славчо Шоколаров, а в заключителните минути Славия имаше още един отличен шанс да вкара почетно попадение.

Милчо Ангелов обаче направи непростим пропуск отблизо след центриране и разбъркване в наказателното поле на гостите.

В добавеното време пък Георги Йомов отправи силен удар от границата на пеналта, но Иван Дюлгеров се намеси решително.

Така Черно море взе пълния комплект от точки, а Славия си тръгна от „Тича” с празни ръце и двата отбора вече имат по 40 в своите активи.