Черно море с лесна победа срещу Витоша

13-04-2018, 19:25

Черно море спечели лесно домакинството си на Витоша (Бистрица) с 2:0 в мач от група "А" на втората осмица в Първа професионална лига. И двете попадения за "моряците" реализира Радослав Василев.

Тимът на Илиан Илиев дръпна с 5 точки пред третия Пирин в борбата за първите две места, даващи право на отборите да се борят за местата от 7-о до 10-о.

Първата интересна ситуация дойде в 3-ата минута, когато Дани Кики центрира в наказателното поле, но Николай Минковостана под топката. Малко след това удар на Григор Долапчиев от фаул мина на сантиметри от врататана домакините.

Черно море поведе в 19-ата минута. Георги Илиев изпълни прак свободен удар, вратарят стражът на гостите изби, но при добавката Радослав Василев не сбърка - 1:0.

В 32-ата минута Илиев центрира фантастично в наказателното поле, където над всички бе Василев, който с рамо прати топката във вратата на Витоша. Таранът заби шести си гол с екипа на Черно море.

В 41-ата минута Старокин изведе на добра позиция Долапчиев, юношата на ЦСКА овладя топката, но не успя да нанесе хубав завършващ удар.

През втората част темпото спадна драстично. Първата ситуация дойде чак в 65-ата минута, когато Георги Божилов пропусна добра възможност.

В 83-ата минута Петко Цанков можеше да върне интригата в мача, но ударът  му не намери очертанията на вратата.

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Благой Макенджиев, 5. Стефан Станчев, 23. Илиас Хасани, 27. Даниел Димов, 61. Юго Кононго, 16. Петър Витанов, 21. Георги Илиев, 14. Георги Божилов, 99. Дани Кики, 97. Николай Минков, 10. Радослав Василев

Треньор: Илиан Илиев

ВИТОША: 12. Николай Георгиев, 2. Тодор Гочев, 6. Румен Гьонов, 18. Петко Цанков, 22. Георги Ангелов, 66. Орлин Старокин, 15. Радко Мутафчийски, 88. Ивайло Лазаров, 80. Лъчезар Котев, 99. Стефан Христов, 45. Григор Долапчиев

Треньор: Костадин Ангелов