Черно море се справи с руснаци в контрола

23-01-2020, 17:55

Черно море победи с 2:0 втородивизионния руския тим СКА Хабаровск в контрола, играна в Сиде (Турция). По различни причини двубоя пропуснаха Иван Дичевски, Велислав Василев, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Родриго Енрике, Лъчезар Йорданов.

Треньорът на "моряците" Илиан Илиев направи няколко промени в стартовия състав, в сравнение с първата контролата срещу Олександрия. Под рамката на вратата започна Миодраг Митрович, а пред него в отбрана си партнираха Даниел Димов и Димитриос Хантакиас. На десния бек бе Виктор Попов, а отляво Фахд Актау. В средата на терена действаха Васил Панайотов и Мехди Букаси, а по крилата Мартин Минчев и Габриел. На върха на атаката бе Исмаил Иса, а зад гърба му действаше Илиан Илиев.

Черно море създаде първата опасност в срещата. В 12-ата минута Исмаил Иса навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят на руския тим спаси. До края на първата част варненци отправиха поредица от точни удари, но така и не успяха да отбележат.

През второто полувреме Илиан Илиев пусна нов състав. Единствените, който останаха на терена бяха Габриел, Виктор Попов и Даниел Димов. В игра се появиха Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Петър Вуцов, Матиас Курьор, Дани Кики и Денислав Ангелов.

През първите 15 минути на втората част двата тима не създадоха сериозна опасност пред една от двете врати. В 70-ата минута Илиан Илиев замени Габриел, Виктор Попов и Даниел Димов, а техните места заеха Жордао Кардосо, Йордан Радев и Димитриос Хантакиас.

Черно море поведе в резултата в 83-ата минута. Матиас Курьор успя да пресече пас на вратаря, намери Денислав Ангелов в наказателното поле, който от около точката на дузпата реализира за 1:0. В 90-ата минута Денислав Ангелов асистира на Матиас Курьор, който от близо реализира за 2:0.