Черно море стартира Елитната до 19 години с победа

11-08-2019, 18:15

Юношите на Черно море стартираха с победа новия сезон в Елитната група до 19 години. “Моряците” победиха с 2:0 Локомотив в Пловдив след голове на Велислав Василев и Денислав Ангелов.

Момчетата на Мартин Христов започнаха добре срещата и в 28-ата минута откриха резултата. Точен за варненци бе Велислав Василев. В 35-ата минута Черно море стигна до втори гол. нападателят Денислав Ангелов напредна от дясно по атаката на „моряците“ преодоля вратаря на Локомотив и се разписа за 0:2.

В 55-та минута домакините можеха да върнат един гол, но стражът на “зелено-белите” Стефан Петков успя да спаси опасен шут на Николай Борисов. Последваха нови силни минути за гостите, който създадоха няколко добри атаки, като при едната удариха и греда чрез Радослав Златев. Пропуски направиха Павел Георгиев, Мартин Милушев, Тугай Неджет и Денислав Ангелов

В 75-та минута Сашо Лебанов стреля от далеч, но отново Стефан Петков успя да спаси. В 85-ата минута Черно море можеше да направи резултата класически. Варненци получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Петър Петров. Вратарят на Локомотив Кристиан Томов се намеси отлично и отрази наказателния удар на Даниел Стоянов.

На 14 август от 18 ч. Черно море приема Славия на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Мердин Адем, Калин Георгиев, Павел Георгиев, Мартин Милушев (80-Кристиан Парашкевов), Велислав Василев (75-Паоло Пасков), Тугай Неджет (60-Радослав Златев), Денислав Ангелов