Четири минути не стигнаха на Верея да счупи каръка

23-09-2018, 16:57

Верея не успя за запише първа победа от началото на сезона в днешния мач с Дунав (Русе) от 9-ия кръг на първенството. Двата тима направиха 1:1. Вушорович откри за домакините в 11-ата минута, а четири преди края Мартин Ковачев изравни.

Людмил Киров си тръгна от Стара Загора и отборът беше воден отново от Небойша Лекич, с когото ръководството на Верея се опита да се раздели без успех.

Верея е на последното място и с 3 точки, Дунав остава 12-и със 7.

Гостите можеха да открия резултата още в 4-ата минута, но ударът на Борислав Балджийски не намери целта. 120 секунди по-късно Верея изпълни корнер. Мартин Ковачев изчисти. Последва удар на Ндиайе с глава в аут.

Вушорович откри резултата в 11-ата минута, а секунди по-късно Иван Коконов удари гредата вляво от вратаря на домакините Георги Георгиев.

В 21-ата минута опасно центриране на Балджийски не стигна до негов съотборник. Топката беше овладяна без проблем от Геортиев.

Дунав натисна в търсене на изравнителен гол. Атаките на гостите обаче бяха беззъби. Светослав Ковачев опита удар в 29-ата минута, но топката мина встрани от вратата. А две след това Василев се намеси перфектно преди Ндиайе да нанесе удар.

В 35-ата минута Ндиайе получи извеждащ пас от ляво, но центрирането му беше неточно. Секунди след това Балджийски пробва удар от границата на наказателното поле, който също не намери целта.

Бърза контра на гостите едва не завърши с гол.  Костадинов не можа да подаде добре, след като Георгиев беше напуснал вратата си.

След почивката Дунав продължи да напада. Удар отдясно Костадинов мина близо до дясната греда на Георгиев в 50-ата минута. След това гостите изпълниха два корнера, които обаче не доведоха до сериозна опасност.

В 56-ата минута Антон Огнянов преодоля защитник на Дунав и остана сам срещу вратаря, но ударът му беше отразен от Станислав Аантонов.

Удар на Диара в 60-ата мината мина над напречната греда. В 68-ата разбъркване в наказателното поле на домакините завършва с топка в ръцете на вратаря.

И когато по всичко изглеждаше, че Верея ще запише първа победа, Мартин Ковачев изравни с бомбен шут в 86-ата минута.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВЕРЕЯ: 27. Георги Георгиев, 33. Емил Йоргенсен, 6. Иво Иванов, 3. Теофилос Коуроупис, 8. Денислав Станчев, 16. Билел Мехди Аит Малек, 10. Антон  Огнянов, 88. Маикъл Тевия, 24. Сеидина Диара, 11. Милан Вушорович, 15. Денис Василиев

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 14. Божидар Васев, 16. Мартин Ковачев, 5. Георги Динков, 4. Петър Патев, 31. Красимир Станоев, 17. Иван Коконов, 25. Борислав Балджийски, 77. Бранимир Костадинов, 98. Светослав Ковачев, 24. Мухамаду Ндиайе