ШОК ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Поляци ги надвиха с 2:0 в контрола

22-01-2020, 17:50

Лидерът в Първа лига Лудогорец допусна загуба във втората си контрола от лагера в Белек (Турция). Разградчани отстъпиха с 2:0 на полския първенец Пяст Гливице с 0:2.

Шестият във временното класиране на полската Екстракласа отбеляза и двете попадения преди почивката, а родния тим имаше всички шансове да стигне поне до равенството, но пропуски пред вратата на съперника, включително и две греди спряха "орлите".

Първата по-сериозна възможност бе за полския шампион. Баджи извърши нарушение пред границата на собственото си наказателно поле в 3-ата минута, Милевски се нагърби с неговото изпълнение и стреля над напречната греда на Ренан.

Пяст обаче откри резултата в 11-ата минута. Тогава Корун овладя пред наказателното поле центриране от фаул и стреля, а след рикошет в крака на Кешерю топката влетя в мрежата на орлите.

В 22-та минута Давош Григоре стреля отлично след подаване на Кешеру, но ударът му срещна гредата. Седем минути по-късно отлична триходова комбинация Вандерсон-Кешерю-Юсеин завърши с удар от 7-8 метра на последния, но Франтишек отново изби в корнер.

В 38-ата минута Лудогорец като по чудо не изравни. Каули намери Кешерю, който от своя страна изведе великолепно Сисиньо. Десният бек на орлите стреля в далечния ъгъл, но сантиметри не му достигнаха да отбележи.

Така се стигна до 42-ата минута, в която Парижишек засече центриране отляво за 2:0. Само секунди по-късно българският тим можеше да върне едно попадение, когато Недялков намери непокрития Битон, израелецът шутира от 14-15 метра, но нацели дясната греда.

В 53-ата минута поляците бяха близо до трети гол, когато Форстър за малко не си вкара автогол, засичайки изчистване на Моци, но топката излезе на сантиметри покрай лявата греда. Малко след час игра Моци стреля опасно с глава, засичайки центриране от корнер, но покрай вратата.

Девет минути по-късно Чибота намери Марселиньо в наказателното поле, бразилецът стреля, но вратарят на Пяст изби шута, който отиваше под гредата.

В 82-та минута Лудогорец имаше отличен шанс да намали, след като Жоржиньо получи топката на скорост отдясно и пусна пас към Швиерчок, който непокрит от няколко метра прати топката над вратата на съперника.

Така след успеха си с 2:0 в пърата си проверка на турска земя срещу Висла (Плоцк), дойде и първото поражение на разградчани по време на подготвителния им лагер. Следващият спаринг на тима на Павел Върба ще е последен в Белек и ще бъде срещу Кайрат на 29-ти януари.

Лудогорец - Пяст Гливице 0:2