Юношите на "моряците" записаха шеста поредна победа

Юношите на

27-05-2018, 19:16

Шеста поредна победа записаха футболистите на Черно море е Елитната група до 17 години. В среща от 29-ия кръг на първенството “моряците” надделяха над тима на Локомотив Пловдив с 3:0 на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

След нулево първо полувреме и куп пропуски пред вратата на пловдивчани, пет минути след почивката възпитаниците на Мартин Христов успяха да открият резултата. Варненци поведоха с 1:0 след хубава атака, преминала през Даниел Стоянов, Иван Иванов и завършена от Денислав Ангелов. В 52-ата минута Иван Иванов проби отдясно и центрира, а играч на гостите игра с ръка в наказателното поле. Даниел Стоянов превърна отсъдената дузпа в гол – 2:0.

Класиката оформи Балю Балев в 65-ата минута, след пас на Светослав Николов. До края на срещата варненци пропуснаха още куп ситуации, като за целия мач “зелено-белите” изтърваха 5-6 чисти положения, две от които на празна врата.

В следващия – последен кръг на първенството Черно море гостува на ЦСКА в София. Мачът е на 1 юни, петък от 10,30 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков (58-Филип Иванов), Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Александър Александров, Светослав Николов (75-Александър Димитров), Тугай Неджет (41-Балю Балев), Денислав Ангелов, Иван Иванов, Велислав Василев (68-Симеон Бончев).