Арда (Кърджали)Берое (Стара Загора)Ботев (Пловдив)Ботев (Враца)Левски (София)Локомотив (София)Локомотив (Пловдив)Лудогорец (Разград)Пирин (Благоевград)Славия (София)Царско Село (София)ЦСКА (София)ЦСКА 1948 (София)Черно море (Варна) Локомотив (София)Марек (Дупница)Черноморец (Бургас)Дунав (Русе)

Мура - Лудогорец 0:0

Шампионът и носител на Суперкупата на България Лудогорец излиза срещу второто си препятствие в евротурнирите. Тази вечер от 21:00 часа разградчани се изправят срещу словенския Мура в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Срещата е в Мурска Суботица.

В първия кръг Лудогорец отстрани беларуския Шахтьор (Солигорск) след две победи с по 1:0.

Тази вечер възпитаниците на треньора Валдас Дамбраускас ще се опитат да вземат добър резултат срещу словенския първенец, който да улесни задачата им преди реванша след седмица. Залогът е изключително висок, защото елиминирането на Мура ще гарантира на Лудогорец минимум достигане до групите на новия турнир на УЕФА Лига на конференциите.

Вижте тук кой е фаворитът в срещата.

Мура елиминира на старта северномакедонския Шкендия след победи с 1:0 и 5:0. На старта на вътрешното първенство обаче Мура загуби лошо, но излезе без част от звездите си, които бяха запазени за сблъсъка с "орлите". Очаква се треньорът Анте Шимунджа да пусне от първата минута Лука Бобичанец, Михал Клепач, Хорват и Коус.

Лудогорец излиза в отлично настроение срещу Мура, след като спечели Суперкупата след убедителен успех с 4:0 над ЦСКА.

На върха на атаката ще е Пиерос Сотириу, след като Клаудиу Кешерю не беше картотекиран. Защитата пред вратаря Кахлина ще е съставена от карето Икоко, Пластун, Вердон и Недялков. Пред Валдас Дамбраускас има една дилема. Тя е свързана с това дали да заложи на Вандерсон от първата минута или на Текпетей.