Атанас Илиев вкара два за нов успех на Ботев Пд

30-01-2021, 16:38

Ботев (Пд) постигна трета поредна победа в контролните срещи. "Жълто-черните" надиграха Берое с 2:1 на един от помощните терени на базата в "Коматево".

Атанас Илиев (4, 42-дузпа) бе точен за домакините, а Ибрахима Конте (14-дузпа) се разписа за старозагорци.

Преди този спаринг момчетата на Азрудин Валентич победиха Гигант (Съединение) със 7:0 и Етър с 2:1 отново на базата си в "Коматево".

Още в 4-ата минута "канарите" откриха резултата. От задна позиция Кевин Янсон насочи топката напред, при което защитата на Берое изпусна Атанас Илиев. Той напредна сам срещу вратаря и с техничен удар го преодоля за 1:0.

Само 10 минути по-късно Виктор Генев повали Еривалдо в наказателното поле и съдията Владимир Вълков отсъди дузпа. Ибрахима Конте бе точен за 1:1.

В края на полувремето реферът даде дузпа и за Ботев. Това стана при едно центриране на Мите Цикарски от левия фланг, при което Хасани игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Атанас Илиев, който отново бе точен за 2:1.

Четвърт час преди края на контролата Гаюс Макута от гостите бе изгонен заради втори жълт картон. На негово място обаче в игра влезе Георги Динков.