Беласица надви Надежда с 4:3 в инфарктен мач

08-05-2021, 20:36

Беласица спечели с 4:3 среку Надежда Доброславци в изключително драматичен мачот 30 кръг на ЮЗ трета лига.

Първият гол в срещата отбеляза Аспарух Смилков в деветата минута. В 32-ата капитана Валентин Миленов изравни за 1:1. В 40-ата минута Димитър Стоев върна надеждите на домакините и вкара красиво попадение за 2:1. При този резултат завърши първото полувреме.

През втората част на мача напрежението бе изключително голямо. Гостите търсеха всякакви начини да печелят време, като техния вратар Стоян Тасев на пет пъти се премята като пребит без да е докоснат. Нещата вървяха в полза на футболистите на Надежда. Домакините често се оголваха отзад и допускаха много елементарни греши, в резултат на което се достигна до изравняване в 56-та минута след гол на Виктор Зоров. Феновете от трибуните реагираха остро след Живко Жеков се възползва от поредна грешка на защитата на домакините и резултата стана 2:3 в 80-ата минута. Играта се пренесе изцяло пред вратата на гостите. В 85-ата минута най-добрият на терена в този мач Стивън Кирилов навърза двама, влезе в наказателното поле и с шут насочи кълбото в далечния ъгъл и влизащата топка бе довкарана от Живко Димитров за 3:3. В даденото продължение от 5 минути от главния съдия Мирослав Кузманов, който не се справи в този мач със задълженията си, футболистите на Беласица упражниха тотален натиск и след центриране отдясно Марти Таушанов отклони кълбото пред слисания вратар на гостите и резултата стана 4:3, с което донесе радост на 500-те фена . При това положение Беласица запазва второто си място във временното класиране на групата.