Берое с важна победа над ФК ЦСКА 1948 в битката за 7-ото място

15-04-2022, 21:54

Берое победи ФК ЦСКА 1948 в първи мач от плейофите за 7-ото място в efbet Лига.

Тимът на Петър Хубчев се наложи с 1:0 у дома. По този начин те заеха 8-ото място, но са с равни точки със 7-ия Локомотив (Пловдив).

Столичани пък са последни в тази група, заемайки 10-ото място. Единственото попадение днес бе реализирано от Тунгара.

В началото гостите изпуснаха дузпа чрез ставащия на 34 години днес опитен играч Галин Иванов.

Срещата започна вихрено. В 10-ата минута, Александров се отправи напред с топката, Ганев излезе и фаулира нападателя. ВАР прецени, че дузпа има.

Зад бялата точка застана Галин Иванов, който обаче не успя да реализира като стража изби удара му.

Половин час след началото на мача, домакините успяха да поведат. Тунгара успя да засече центриране на Юсеин и с глава от близка дистанция преодоля Наумов като защитата на гостите не успя да реагира. До края на полувремето, старозагорци създадоха по-опасни положения, но не стигнаха до ново попадение.

През втората част двата отбора продължиха да се надиграват. В 67-ата минута, Даниел Генов засече от корнер и необезпокояван стреля от близко разстояние, но опитният играч вложи прекалено много сила в удара си и топката мина над вратата.

Три минути по-късно, Наумовизби много силен и точен удар на Мечев от дистанция.

До края на мача, ФК ЦСКА 1948 опита натиск, но така и не сполучи пред вратата на стабилния в изявите си днес Генадий Ганев.