БИТКАТА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ: Ботев и Дунав се нулираха във Враца (СНИМКИ)

06-07-2020, 22:50

Ботев (Враца) и Дунав завършиха наравно 0:0 в първия двубой за оцеляване в Първа лига.

Мачът на стадион "Христо Ботев" не предложи нищо качествено за публиката и нулевото равенство беше най-логичната развръзка на сблъсъка.

Първият удар в двубоя дойде в 11-ата минута. Тогава Юлиян Ненов центрира отдясно към Стефан Христов, но ударът му мина встрани от целта. В 25-ата минута Ангел Лясков се откри на отлична позиция в наказателното поле от Валери Домовчийски, но ударът му не беше точен.

Две минути по-късно Юли Ненов центрира в наказателното поле към Исаевски, който стреля с глава, но изстрелът му премина на сантиметри от целта.

Шест минути преди края на първото полувреме Зехиров намери Петър Атанасов, който шутира, но кълбото не намери очертанията на вратата. Секунди преди края на първата част Ивайло Лазаров центрира от пряк свободен удар, но защитата на домакините се справи.

Малко след час игра Янков финтира и стреля от дистанция, но твърде слабо, за да затрудни Благой Макенджиев.

В 73-ата минута Валери Домовчийски получи топка в наказателното поле, атакуващият футболист опита да отправи удар към вратата на "драконите", но шутът му се отби в крак на бранител на гостите от Русе.

Пет минути преди края Янков отново пробва да затрудни Макенджиев, но ударът му се оказа прекалено слаб и опитният страж спря топката спокойно.

Припомняме, че отборът с най-добри показатели между Ботев (Враца), Дунав и Царско село ще заеме 11-ото място и ще си гарантира оставане в елита, другите два пък ще трябва да играят баражи срещу втория и третия от Втора лига. "Царете" може да вземат аванс пред другите два тима, ако успеят да победят врачани след три дни като домакин.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 4. Ангел Лясков, 81.  Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 18.  Илия Миланов, 5. Петко Ганев, 10. Петър Атанасов, 88. Том, 7. Чавдар Ивайлов

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 22. Михаил Милчев, 29. Росен Колев, 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски, 94. Юлиан Ненов, 7. Ивайло Лазаров, 8.  Свилен Щерев, 10. Фернандо Кавалканте, 99. Стефан Христов, 45. Григор Долапчиев