Ботев (Враца) записа втора победа в контролите

18-01-2023, 15:07

Ботев (Враца) постигна втора победа в контролните срещи. Този път футболистите на Даниел Моралес победиха Монтана с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Браян Переа в 12-ата минута, който засече центриране на Том Рапнуи.

Ботевци създадоха още няколко добри голови положения, но не успяха да вкарат второ попадение.

С този мач завърши и първата част от подготовката. Утре отборът пътува за Благоевград, където започва лагер. В събота е следващия мач срещу Пирин.

В 12-ата минута Ботев направи много добра атака, топката попадна у Том Рапнуи отляво, който центрира точно на крака на Браян Переа и нападателят от няколко метра опъна мрежата на монтанци.

След още 3 минути игра Переа пусна към Браян Мендоса, който от малък ъгъл върна топката около точната за изпълнение на дузпа, но защитник на Монтана изби.

През второто полувреме на терена се появиха 7 нови футболисти, а от първото полувреме останаха само Браян Мендоса, Петър Кепов, Браян Переа и Клери Сербер.

В 52-ата минута Клери Сербер направи добър пробив, влезе в наказателното поле, но не уцели вратата.

Атаките на Ботев продължиха, но липсваше добър завършващ удар.

В 54-ата минута Сербер даде прекрасен извеждащ пас към Петър Кепов, който излезе сам срещу вратаря и вкара топката в мрежата, но реферът маркира засада и голът не бе зачетен.

Красимир Костов направи добро спасяване в 77-ата минута след удар на Дамянов.

В 85-ата минута Красимир Тодоров направи добър пробив, подаде към Мартин Атанасов, който отправи силен шут, но стражът на Монтана изби в корнер.