Ботев (Враца) и Локомотив (София) не се победиха след вихрено първо полувреме

02-10-2021, 17:08

Ботев (Враца) и Локомотив (София) завършиха наравно 2:2 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Домакините дръпнаха в резултата рано-рано в мача, след като Дориан Бабунски (8') и Антонио Георгиев (12') бяха най-съобразилтелни при статичните положения за врачани. Малко след това обаче Илия Димитров (20') намали, а Александър Александров възстанови равенството и оформи крайния резултат. В последните минути на срещата пък двама футболисти на врачани бяха изгонени.

Така Ботев (Вр) застана на осмото място в класирането на първенството с актив от 10 точки, с три по-малко от седмия Черно море и шестия Локомотив (София).

Двубоят започна по отличен начин за домакините, които поведоха в резултата още в осмата минута. Юлиан Ненов центрира от пряк свободен удар към далечна греда, където Дориан Бабунски бе на правилното място в правилното време и отблизо засече топката във вратата.

Само четири минути по-късно врачани удвоиха преднината си. Ненов отново центрира, но този път от корнер. Александър Любенов излезе, но бе изпреварен от Антонио Георгиев, който насочи топката във вратата.

В 20-ата минута "железничарите" върнаха едно попадение. Октавио центрира в пеналтерията, Красимир Костов допусна груба грешка и топката попадна в Илия Димитров, който стреля, но стражът на врачани спаси. Бившият играч на Левски отново шутира, като този път прати кълбото във вратата.

Резултатът бе изравнен в 29-ата минута. Мики Орачев пусна пас към линията на пеналтерията, където Александър Александров шутира мощно, пращайки топката неспасяемо под напречната греда на вратата на Красимир Костов.

В 39-ата минута можеше да падне ново попадение във Враца. Юлиан Ненов бе изведен по отличен начин и отправи мощна тупалка от далечно разстояние. Любенов обаче внимаваше и спаси атрактивно.

В 43-ата минута Дориан Бабунски преодоля двама защитника на гостите и шутира по диагонала. Ударът му обаче не бе достатъчно силен и той се превърна в остро подаване в опасна близост до голлинията на Любенов. Никой от футболистите на врачани обаче не засече кълбото.

Малко след началото на второто полувреме домакините пратиха топката за трети път във вратата. След намесата на ВАР обаче попадението не бе зачетено заради засада. Чавдар Ивайлов получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив София, след което подаде към Матеус Касини, който отблизо прати топката във вратата на Любенов. Асистент-съдията Драго Милев вдигна флага за засада. Ситуацията бе проверена с ВАР и главният рефер Ивайло Стоянов отмени попадението.

Постепенно футболистите на двата отбора поизхабиха силите си и динамиката в мача спадна, което допълнително намали опасностите пред вратите на Костов и Любенов.

Червен картон за резервата на Ботев Враца Красимир Тодоров, който удари с лакът Мики Орачев. Реферлът Ивайло Стоянов първоначално не видя добре ситуацията, но след като видя повторението на монитора, не се поколеба да го изгони.

Йоан Бауренски протестира срещу решението на рефера, за което получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете.