Ботев (Пловдив) - Берое, домакините повеждат

17-09-2021, 20:29

Ботев (Пловдив) и Берое се изправят в поредното издание на Битката за Тракия. Срещата е от 8-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е от 20:30 часа на Коматево. Главен съдия е Георги Иванов.

Двата тима влизат в отлично настроение в мача, след като в миналия кръг записаха успехи. Ботев победи Арда (Кърджали) с 2:1, а Берое се поздрави с успех 1:0 над Царско село. Доброто представяне до момента отрежда на Ботев и Берое съответно второто и четвъртото място във временното класиране.

Треньорът на заралии Петър Колев няма да може да разчита от първата минута на Мартин Камбуров. Легендарният нападател ще остане на пейката.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Колегата на Колев начело на Ботев Азрудин Валентич пък няма да разчита на Реда Рабей, който е наказан за един мач.

В историята на най-високото ниво на българския футбол Берое е надделявал над Ботев 39 пъти. Равенствата са 28, а победите на сметката на "жълто-черните" са 40. Головата разлика е 168-143 в полза на "канарчетата". Днешният мач е под номер 108 между двата тима, а двубоите в Пловдив са 53.

В тях "зелено-белите" имат 9 победи, 13 равенства и 31 загуби.