Ботев (Пловдив) надигра софийското Локо и се завърна на третото място

10-04-2022, 21:59

Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:0 в последния кръг от редовния сезон.

"Канарчетата" изпревариха Черно море и завършиха на трето място преди плейофите.

ТОПСПОРТ проследи сблъсъка на живо:

Срещата започна ударно за домакините и още в петата минута Току изведе Ботев напред.

Гостите опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но можеха да бъдат наказани на контраатака.

В 14-ата минута Мохамед Брахими проби опасно, но нямаше кой да засече острия му пас.

Ботев владее повече топката, но без нови шансове до 33-ата минута, когато отново Брахими не успя да затрудни Дамянов.

Същевременно Влади Семерджиев опита изстрел от наказателното поле, а топката се отби и излезе в корнер.

Малко след паузата шут на Тодор Неделев от фаул мина над вратата на Локомотив.

В 53-ата минута хубав шут на Славчев принуди Аргилашки да се намесва. Четвърт час преди края Ето'о със страхотен рейд и след това завършек наказа за втори път Дамян Дамянов!

До края на мача двата тима не стигнаха до нещо повече.