В МЪЖКА БИТКА: Славия взе глътка въздух, надви Ботев (Вр) с 2:1

10-12-2020, 19:18

Славия постигна жизненоважна победа с 2:1 при визитата на Ботев (Враца) в отложена среща от 12-ия кръг на efbet Лига, която се игра на стадион "Христо Ботев".

Теренът бе много тежък за игра, а столичани постигнаха първи успех като гост за сезона.

След този мач "белите" са вече предпоследни в класирането и заемат 13-ата позиция с 12 точки, докато врачани са 9-и с 15 пункта и са доста сериозно застрашени след някой друг кръг да се озоват на дъното.

С този успех славистите сложиха край на сериата си от пет поредни шампионатни мача без победа.

Срещата започна с добър шанс за гостите и още във 2-ата минута Патев намери с хубаво центриране Кирилов, но неговият удар бе неточен.

Минути след това Ботев отговори с фантастична възможност пред Том, чийто удар обаче бе спасен по страхотен начин от Вуцов.

В 22-ата минута Стоев можеше да открие за гостите, след като излезе очи в очи срещу Костов, но Буров успя да се намеси фантастично и да запази нулевото равенство в срещата.

Домакините отговориха с опасен удар на Генов седем минути по-късно при който топката премина над вратата на Вуцов.

В 40-ата минута Славия успя да стигне до така желаното попадение. След центриране от корнер топката се озова в краката на Кирилов, който не даде шансове на Костов да реагира и откри.

Второто полувреме започна фантастично за Славия и в 51-ата минута гостите стигнаха до втори гол.

Христов бе съборен от Керчев в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Рангелов.

През следващите минути на терена нямаше кой знае какви опасности пред двете врати.

В 65-ата минута Ботев намали чрез страхотен гол на Керчев, който от границата на наказателното поле се завъртя и с удар без подготовка изненада Вуцов.

Две минути след това гостите можеха да увеличат аванса си. Кирилов отправи силен удар, който бе спасен от Костов, а при добавката на Карабельов кълбото се спря на сантиметри от голлинията от калта.