В ПОРОЯ НА "ЛАУТА": Славия надви Локо (Пд) и остава в играта за Европа

В ПОРОЯ НА

20-06-2020, 20:42

Славия удари с 1:0 Локомотив (Пд) под дъжда на "Лаута" в мач от първия кръг на плейофите. В герой за гостите се превърна резервата Ради Кирилов, който донесе успеха на тима си с гол в 77-ата минута. Така "белите" вече имат 48 точки, само три по-малко от втория ЦСКА и остават в борбата за Европа. "Черно белите" са трети с 50 т. Толкова има и четвъртия Левски.

Мачът стартира с два пропуска пред вратата на "белите". Отличните намеси на вратаря Стериакис обаче не позволиха да се стигне до гол във вратата му. В 15-ата минута изстрел на Масоеро се отби в гредата. Славия отговори с отлична атака, при която Филип Кръстев изведе Йомов отдясно в наказателното поле. Крилото на гостите стреля опасно, но в аут.

В 39-ата минута Славия пропусна най-чистото си положение до момента. Галин Иванов засече центриране отдясно на Йомов. Изстрелът му обаче попадна в ръцете на вратаря Луков. Минута преди почивката изчистена от защитата на Локо Пд топка попадна в краката на Попадийн, който стреля от границата на наказателното поле. Луков отново бе на висота и спаси.

След час игра Анте Аралица имаше две добри възможности да вкара. И в двата случая той се освободи от бранител на гостите, но ударите му излязоха в аут, което доведе до негодувание от страна на феновете.

Пропуските на "смърфовете" се оказаха фатални, тъй като футболистите на Бруно Акрапович допуснаха гол в 77-ата минута. Тогава Йомов се пребори за топката отдясно в половината на Локо и с прецизен пас намери Радослав Кирилов. Резервата на Славия финтира бранител и вкара покрай Луков за 1:0.

До края Локомотив продължи да играе повече с топката, но това не даде резултат и записа пета загуба за сезона.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Акинсола Акиниеми, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стериакис, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 73. Венцислав Бенгюзов, 35. Георги Йомов, 33. Галин Иванов, 20. Филип Кръстев, 71. Емил Стоев, 9. Цветелин Чунчуков