Веселин Великов: Съдията не мереше с еднакъв аршин

31-07-2021, 16:37

Треньорът на Етър Веселин Великов разкри причините за тежката загуба с 1:4 от дубъла на Лудогорец вчера.

"Глупави грешки ни провалиха в Разград. Допуснахме ги в защита и нападение. Съперникът ни вкара голове, двата от които без да е създал реално положение. Ние пък пропиляхме своите възможности пред вратата на противника. Още до 5-ата минута Дани Младенов не успя да вкара на два пъти от стопроцентови положения. После при резултат 1:1 вратярят на Лудогорец с късмет спаси голов удар на Хосе Кордоба. При 2:1 Кольо Станев пропусна да изравни. Ловре Кнежевич пък пропиля отлична възможност да вкара при 3:1. Съперникът имаше пет голови ситуации в мача и се възползва максимално. С изключение на пропуските пред вратата на домакините, през първото полувреме се представихме перфектно.

След като поведоха с 2:1, футболистите на Лудогорец заиграха със самочувствие и доста агресивно. Вместо да приемем предизвикателството и да се хвърлим в битка, ние останахме пасивни, а след 3:1 вече бяхме с 10 футболисти. Съдията не мереше с еднакъв аршин - в сходни ситуазии отсъждаше в полза на Лудогорец, а тези в наша полза подминаваше безмълвно. Но това не е оправдание за елементарните ни грешки. Ядосам съм, защото ги допуснахме срещу отбор, който не е от висока класа", заяви Великов.