Вечното дерби между ЦСКА и Левски в Трета лига завърши без победител

27-02-2023, 16:18

Дублиращите отбори на ЦСКА и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от 20-ия кръг на Югозападната Трета лига, игран на стадион "Българска армия".

"Червените" имаха по-добри ситуации за гол, но направиха пропуски, а веднъж и гредата помогна на "сините" и двете нули се запазиха до края на срещата.

В 19-ата минута Илиян Димитров направи хубав пробив и изведе Георги Димитров сам срещу вратаря на Левски, но стражът на "сините" спаси изстрела му. В 41-ата минута последователно Георги Димитров и Венцислав Иванов направиха непростими пропуски за ЦСКА от чисти позиции.

През втората част момчетата на старши треньора Стамен Белчев отново имаха добри ситуации за гол. В 53-ата минута Юлиан Илиев центрира от корнер отляво и Георги Чорбаджийски стреля с глава, но кълбото мина на сантиметри над напречната греда. В 65-ата минута изстрел на Петко Панайотов се отби от десния страничен стълб, а при добавката Павел Жабов пропусна от чиста позиция да открие резултата.