ВЪВ ВРАЦА: Ботев и Арда не можаха да се победят (СНИМКИ)

03-07-2020, 20:41

Арда направи 0:0 с Ботев (Враца) и до последно ще трепери за първото място в група Б на втората осмица. Тимът от Кърджали може да бъде изместен от Ботев (Пловдив), който малко по-късно днес приема Дунав. Победителят  ще избегне избегне Черно море за съперник в първия си мач от прейофите за 7-ото място. Ботев (Враца) ще се бори за оцеляване.

Първата сериозна възможност дойде в 27-ата минута и бе в полза на гостите. Удар на Спас Делев беше отразен майсторски от Красимир Костов. След намесата му топката се удари в гредата и излезе в ъглов удар. В 37-ата вратарят на Ботев отново трябваше да се намесва, след силен удар на Александър Георгиев.

Малко по-късно футболистите на Арда пропуснаха златен шанс. Костов спаси шут на Делев, топката обаче попадна на крака на Милен Стоев, който от малкото наказателно поле я прати над вратата.

Втората част започна силно за домакините. Първо Доминик Янков можеше да открие, след като се освободи от защитата, но ударът му бе избит от Месут Юсуф. След това при центриране от корнер Аласан Н Диайе се извиси над всички, но отклонената от главата му топка се удари в гредата.

В 73-ата минута Ботев (Враца) удари още една греда. Даниел Генов се освободи в наказателното поле и намери резервата Петър Атанасов, който обаче нацели гредата от малкото наказателно поле.

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 4. Ангел Лясков, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 9. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев, 39. Деян Иванов, 8. Доминик Янков, 18. Илия Миланов, 7. Чавдар Ивайлов

АРДА: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов, 25. Матеус Леони, 11. Александър Георгиев, 21. Мaртин Костадинов, 27. Емил Мартинов, 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ерай Карадайъ, 7. Спас Делев