ДЕКЕМВРИЙСКА СКУКА: Славия и Ботев (Пд) си загубиха времето за 0:0

02-12-2020, 16:55

Стадион „Славия“ остана съоръжението, на което са паднали най-малко голове през този сезон в елита, след като отложеният от 11-ия кръг на efbet Лига мач между „белите“ домакини и Ботев (Пловдив) приключи без попадения – 0:0.

Така в столичния квартал „Овча купел“ са реализирани едва 8 гола в 7 двубоя до момента, а футболистите на Славия останаха непобедени у дома и без инкасирано попадение в 4 поредни срещи за първенство.

Те посветиха началото на двубоя на починалия преди дни легендарен футболист Димитър Ларгов, чието погребение е утре (четвъртък) от 13:00 часа в църквата „Свети Георги“.

Бившият капитан на България си отиде от този свят на 84-годишна възраст, а в негова памет „белите“ излязоха на терена с фланелки с №5 и надпис "Завинаги един от нас", след което последва минута мълчание.

Иначе самият двубой не предложи качествен футбол, макар теренът да бе отлично разчистен от падналия в София сняг.

Все пак „белите“ бяха по-активни преди почивката, но нямаха реално голови ситуации, а само няколко половинчати такива.

В 28-ата минута Радослав Кирилов бе изведен отлично, ала не успя да спре добре топката, после Калоян Кръстев стреля с глава над вратата, след което дойде и лоша новина за Славия.

Емил Виячки получи контузия и бе изнесен на носилка от терена, където се появи Милен Гамаков, докато на почивката Александър Тарханов направи още една рокада и пусна в игра опитният нападател Димитър Рангелов.

Това даде резултат, тъй като в началните минути на второто полувреме „белите“ имаха две отлични положения да открият резултата.

Първо обаче талантът Филип Кръстев се засуети в наказателното поле, а после Калоян Кръстев от 5-6 метра прати топката покрай гредата, вместо в мрежата.

Малко по-късно Ботев успя да отговори и Димитър Тонев се озова сам срещу вратаря на домакините, ала Светослав Вуцов майсторски спаси удара, за да запази нулевото равенство.

То остана до последния съдийски сигнал, въпреки че в заключителните минути опонентите имаха шанс да стигнат до успеха и се стигна до напрежение между играчи от двата отбора.

Всичко обаче се размина без сериозни инциденти и в крайна сметка точките бяха поделени.

Така Славия вече има 9, но остава на предпоследната позиция във временното класиране, докато Ботев (Пловдив) събра 14 и измести Царско село от 9-ото място.

Славия - Ботев (Пд) 0:0

Стартови състави:

Славия: Вуцов, Патев, Виячки, Христов, Антовски, Кирилов, Фирцулеску, Тасевски, Филип Кръстев, Бенгюзов, Калоян Кръстев;

Ботев (Пд): Аргилашки, Филипов, Роботов,Маркиньос, Цикарски, Шоколаров, Еспиноза, Тонев, Добрев, Сисе, Илиев.