Десет от Локо (Пд) излъгаха Арда и оглавиха класирането в efbet Лига

08-08-2022, 22:46

Локомотив (Пловдив) стигна до труден успех с 1:0 в домакинството си на Арда в последен двубой от петия кръг на родното първенство. Единственото попадение реализира Бирсент Карагарен 19 секунди след началото на второто полувреме.

Победата е още по-сладка за пловдивчани, след като те я постигнаха с човек по-малко заради червения картон на Пиер Зебли още в 37-ата минута.

Гостите от Кърждали пък нямаха и късмет в днешния сблъсък, след като на два пъти удариха гредите зад Илко Пиргов.

По този начин тимът на Александър Томаш излезе начело в класирането с 12 точки, като изпревари с една ФК ЦСКА 1948. Арда пък остава шести с 9 пункта в актива си след пет двубоя. В следващия кръг "черно-белите" имат "железничарско" срещу Локомотив в София, докато възпитаниците на Александър Тунчев ще приемат ФК ЦСКА 1948.

Срещата стартира с отличен шанс за Локомотив Пловдив още преди да е изтекла и първата минута. Бирсент Карагарен беше изведен отляво в половината на Арда на скорост и центрира към далечната греда за Бабакар Дион, но Александър Георгиев успя да блокира изстрела му. Секунди след това, домакините изпълниха странично хвърляне, като топката стигна до Карагарен, който стреля в наказателното поле, но над вратата на Васил Симеонов.

Следващата интересна ситуация дойде чак в 20-ата минута, когато Бабакар Дион опита нестандартен изстрел отдясно на наказателното поле между играчи на гостите, който беше насочен към близкия ъгъл на Симеонов, който обаче улови топката.

В 29-ата минута Арда удари греда с първата си по-опасна атака. Христо Иванов спечели въздушното единоборство в половината на Локомотив, след което комбинира с Ласана Н"Диайе вдясно. Малиецът пък обърна франта на атака наляво за Иван Тилев, който пък технично с пета предостави топката на Александър Георгиев отляво в наказателното поле, а той стреля мощно в близкия ъгъл, но кълбото се отби от дясната греда на Илко Пиргов.

В 34-ата минута Локо Пд остана с човек по-малко. Тогава Пиер Зебли фаулира Светослав Ковачев, който се измъкваше зад гърба му и излизаше сам срещу вратаря Пиргов. Първоначално главният съдия Георги Димитров му показа само жълт картон, но след като преразгледа ситуацията със системата ВАР, реферът прецени, че ще отмени жълтия и вдигна на котдивоареца директен червен картон три минути по-късно.

Две минути преди края на първата част получилият по-рано удар в главата Мартин Паскалев бе принудително заменен от Луан Да Силва.

Само 19 секунди след старта на втората част обаче Локомотив откри резултата. Преслав Боруков получи на централния кръг, обърна се елегантно, след което направи чудесен индивидуален рейд към наказателното поле, влезе в него отдясно, справи се с играч на гостите и подаде за Карагарен на първа греда, който бе с гръб към вратата, но овладя и след това с пета успя да вкара топката във вратата на Симеонов за 1:0.

Арда опита да отговори в 53-ата минута, когато Светослав Ковачев получи отдясно в половината на "смърфовете", след което влезе навътре и си намери пространство за стрелба, но силният му шут премина над вратата на Пиргов.

Десет минути по-късно гостите удариха греда за втори път в мача. Тогава Милен Желев заложи токата за Жосе Жуниор, който стреля силно без подготовка от сериозна дистанция, но кълбото разтресе напречната греда зад Пиргов.

Локо (Пд) - Арда 1:0

1:0 Бирсент Карагарен 46'

Състави:

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев (42' 3. Луан да Силва), 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Силва, 14. Димитър Илиев - к, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев (86' 50. Йосип Томашевич), 9. Бирсент Карагарен (86' 20. Милош Петрович), 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион (68' 21. Евандро)

Резерви: 23. Динко Хоркаш, 3. Луан да Силва, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 21. Евандро, 11. Ивайло Димитров, 25. Христо Иванов

Треньор: Александър Томаш

Арда: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (83' 17. Иван Коконов), 18. Ласан Ндиайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (83' 26. Ел Мами Тетах), 70. Христо Иванов (58' 97. Жосе Да Силва), 77. Илия Юруков (77' 9. Тонислав Йорданов), 80. Лъчезар Котев - к

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 97. Жосе Да Силва

Треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Георги Каракашев (Л), Алекс Петков, Пламен Крачунов, Илия Юруков, Ласана Ндиайе (А)