ДРАМА НА "ОГОСТА"! Вратар спаси Монтана срещу мощен Черно море (ВИДЕО)

ДРАМА НА

20-03-2021, 14:22

Монтана и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на първенството. Раян Сенхаджи откри резултата в 66-ата минута, а десет по-късно Зе Гомеш изравни. „Моряците“ бяха по-добрият отбор, но Благой Макенджиев се отличи с няколко добри спасявания.

Точката бе достатъчна за варненци да заемат шестото място във временното класиране с 29 точки. Монтана е 11-и с 19 точки.

В началото на мача гостите от Варна бяха по-активният тим. Жозе Гомеш бе близо до откриване на резултата, след като засече с глава хубаво центриране, но Макенджиев спаси.

В 35-ата минута шут на Зе Гомеш бе блокиран, а отбитата топка стигна до Илиан Илиев, който отправи удар в аут.

В края на първата част удар от пряк свободен удар на Тони Тасев срещна гредата.

В началото на втората част гостите отново бяха по-активни, но домакините издебнаха своя момент да открият резултата. В 66-ата минута след два поредни ъглови удара Реян Сенхаджи засече кълбото и Георги Георгиев не успя да предотврати попадението във вратата си.

Десет минути по-късно Черно море изравни. Разписа се Зе Гомеш. Португалецът получи топката в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 1:1.

В 84-ата минута „моряците“ бяха близо до обрат. След центриране от корнер топката стигна на втора греда до Даниел Димов. Защитникът отправи силен удар, който Макенджиев успя да избие.

Стартови състави:

Монтана: Макенджиев, Башлиев, Сенхаджи, Кики, Терзиев, Ангелов, Цонков, Тасев, Каменов, Айтов, Минков

Черно море: Георгиев, Димов, Дробаров, Панов, Попов, Велев, Панайотов, Илиев,Родриго Валела, Зе Гомеш, Родриго Енрике