Драма с пет гола и първа победа за Витоша в efbet лига

01-09-2019, 17:00

Витоша постигна първа победа от началото на сезона в еfbet лига. Тимът от Бистрица спечели с 3:2 домакинството си на Царско село в мач от 8-ия кръг. До момента "тигрите" имаха седем загуби от седем мача. Победното попадение вкара Четин Садула в 84-ата минута. Преди това за домакините се разписаха Илия Димитров и Емил Гъргоров от дузпа. "Царете" на два пъти се връщаха в мача. Първо автогол си заби Гьонов, а след това Уесли Ната изравни за 2:2. Бразилецът беше изгонен 20 минути преди края, което повлия на крайния резултат.

Преди началото на двубоя страничният съдия Веселин Мишев беше награден със специален плакет от министър Красен Кралев. Той получи подаръци още от БФС и ръководствата на двата клуба. Мишев постави рекорд, като днешното му назначение беше под №284 в елита.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

Витоша (Бистрица): 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 10. Георги Амизин, 80. Лъчезар Котев, 14. Четин Садула, 23. Емил Гъргоров, 93. Атанас Кабов, 9. Илия Димитров

Ст. треньор: Енгибар Енгибаров

Царско село: 1. Мартин Димитров, 44. Божидар Кацаров, 2. Густаво Карбониери, 25. Йордан Минев, 11. Родни Антуи, 6. Антонио Георгиев, 20. Серкан Юсеин, 14. Веселин Минев, 8. Уесли Ната, 7. Антон Карачанаков, 10. Георги Минчев

Ст. треньор: Никола Спасов

СЪДИЯ: Николай Йорданов

СТАДИОН: "Витоша"

НАЧАЛО: 15:00 часа