ДРАМА! Черно море изплува от черната серия след фамозен гол в самия край срещу Славия! (СНИМКИ)

23-11-2019, 14:23

Отборът на Черно море победи драматично с 1:0 Славия при гостуването си от 17-ия кръг на Efbet лига.

Варненци показаха по-добрата игра през целия мач и макар да играха с човек повече близо 20 минути, победното им попадение трябваше да изчака до втората минута на продължението, за да ги зарадва. В герой за Черно море се превърна острието им Исмаил Иса.

Във втората минута Мартин Минчев прати топката с глава около точката за изпълнение на дузпа, а там Даниел Димов стреля със задна ножица. Топката обаче прелетя над напречната греда и раздели защитника с красиво попадение.

В 12-ата минута Илиан Илиев центрира, а Даниел Димов засече с глава, но над прати топката над вратата. В 32-ата минута Черно море можеше да води в резултата след сериозна грешка на стража Георги Георгиев. Българският национал излезе извън наказателното си поле, но се подхлъзна, а Мартин Минчев овладя топката.  Младокът финтира Милен Гамаков, но не подаде към свободния в наказателното поле Исмаил Иса, а предпочете да играе сам. Това бе грешното решение в случая и Минчев загуби контрол над топката, а бранителите на Славия овладяха ситуацията.

Минути по-късно отново беше напечено пред вратата на домакините, след като Мартин Минчев изведе Илиан Илиев зад гърба на защитата, а халфът опита да преодолее Георги Георгиев неуспешно.

В 56-ата минута Галин Иванов отправи мощен удар от далечна дистанция, който попадна право в ръцете на вратаря на "моряците". В 59-ата минута Черно море пропусна нова 100-процентова възможност за гол. Този път Родриго Енрике получи добро подаване, овладя топката с десния и крак и шутира с левия към обратния ъгъл, но не успя да намери вратата. Веднага след това Митрович парира удар на Енрике, а Дани Кики вкара топката, но голът му бе отменен заради засада.

В 68-ата минута Митрович имаше късмета ударът на Галин Иванов да попадне право в него, а не във вратата му. Само след няколко секунди Николай Дюлгеров остави “белите” с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон. Дюлгеров влезе грубо в краката на Марин Минчев и въпреки че игра с топката, съдията Радослав Гидженов не се поколеба да го изгони от игра с второ официално предупреждение.

Tака се стигна и до 92-та минута, когато Исмаил Иса донесе ценните три точки за своя тим след отличен изстрел и феноменален гол. Нападателят отбеляза със задна ножица, като топката се отби в напречната греда и остави безпомощен стража Георги Георгиев.

Така Черно море прекъсна серията от три поредни загуби и изпревари Славия в класирането, събирайки 24 точки на шестото място, а столичани са с една по-малко зад тях.

Стартови състави:

Славия: Георгиев, Патев, Виячки, Гамаков, Попадийн, Стоев, Бенгюзов, Дюлгеров, Кирилов, Галин Иванов, Чунчуков

Черно море: Митрович, Попов, Димов, Станчев, Панов, Илиев, Андраде, Родриго, Панайотов, Минчев, Иса