Дунав вкара 13 в първата си контрола

23-01-2021, 18:59

Дунав (Русе) победи с 13:0 Дунав (Сливо поле) в първата си зимна контрола. Срещата се игра на стадион "Градски" в Русе, а домакините упражниха пълен контрол още от първия съдийски сигнал. Играта се развиваше изцяло в половината на гостите, а положенията пред тяхната врата следваха едно след друго.

В 15-ата минута Огнян Николов проби по лявото крило и напредна в наказателното поле, а центрирането му бе засечено точно във вратата от Симеон Иванов за 1:0.

Благодарение на изявите на вратаря на гостите Денис Салиев резултатът остана непроменен до 26-ата минута, когато Джан Хасан се измъкна фронтално срещу стража в наказателното поле и направи 2:0 с точен изстрел в горния ляв ъгъл.

Само шест минути по-късно резултатът вече бе класически. Огнян Николов отбеляза, след като излъга вратаря и бранител на гостите.

В 35-ата минута гредата спаси от ново попадение вратата на тима от Сливо поле след удар на Диян Димов, но три минути по-късно русенският капитан беше точен за 4:0.

В 41-ата минута Мерт Тасим проби отдясно и центрира в наказателното поле на съперника, където Симеон Иванов засече топката и я прати във вратата за 5:0.

На почивката треньорският тандем Мартин Цирков - Ивайло Кирилов промени почти изцяло състава на домакините. Въпреки това само 3 минути им бяха необходими, за да увеличат аванса си на 6:0 след попадение на Александър Кирилов.

В 54-ата минута Диян Димов отбеляза за 7:0. Само 5 минути по-късно резултатът вече бе 8:0 след гол на Пламен Иванов. В 75-ата минута Алекс Кирилов надбяга противниковата отбрана и останал сам срещу вратаря на гостите не сгреши за 9:0, а

Три минути по-късно отново той засече ниско центриране в наказателното поле за 10:0. В 80-ата минута 11:0 направи Атанас Стамболов. А до последния съдийски сигнал Алекс Кирилов отбеляза нови два гола за крайното 13:0.