Дунав загря за Стяуа с победа над Спартак (Плевен)

29-07-2021, 12:13

Дунав се наложи над Спартак (Плевен) в контрола. "Драконите" победиха с 2:1 в Плевен.

В 9-тата минута бразилецът Клауберт видя, че вратарят Винченцо Ангелов е доста напред от своята голлиния и го прехвърли от над 50 метра за 1:0. Русенци реагираха мигновено и натиснаха своите домакини, но Преслав Петков и Йордан Димитров не сполучиха пред вратата на домакините. Удар на Димитров пък срещна гредата след много добре изиграно заучено положение.

През второто полувреме Дунав наложи доста сериозно превъзходство, но положения на Дани Бонев, Йордан Димитров и Радо Великов не бяха материализирани. Все пак, в 59-ата минута Йордан Димитров възстанови равенството - 1:1. И точно, когато изглеждаше, че мачът върви към равенство, Йордан Димитров отбеляза за 1:2 след хубава асистенция на младия Радослав Великов.

Тази събота от 18:30 часа Дунав ще играе контрола срещу втория състав на Стяуа Букурещ.