Дунав (Русе) и Созопол стигнаха до атрактивно равенство

04-03-2023, 18:11

Дунав (Русе) и Созопол завършиха наравно 2:2 в двубой от 21-вия кръг на Втора лига, игран на градския стадион в Русе.

Йордан Димитров (12') даде аванс за домакините, след като засече с крак центриране на далечната греда. Малко по-късно обаче Галин Димов (29') изравни в средата на полувремето, след като отправи нисък удар от средна дистанция.

Този резултат се запази почти до края, но във финалните минути паднаха още попадения. Първо Йоан Н"Зи направи обрат и даде преднина на Созопол, но Мирослав Будинов се превърна в герой за "драконите", след като изравни в края на мача.

Така серията от мачове без загуба на "небесносините" продължава, което е заявка за намеренията на отбора да оцелее във втория ешалон на българския футбол. Созопол е на предпоследната 17-а позиция в класирането с актив от 19 точки, с 2 повече от последния Витоша (Бистрица) и на една от Миньор (Перник), който е на 16-а позиция. Дунав е осми с 28 пункта.