ЕВРО Славия продължава по план! "Белите" се разправиха и с Царско село

ЕВРО Славия продължава по план!

08-06-2020, 22:18

Отборът на Славия продължи със силното си представяне и след подновяването на футболното ни първенство.

„Белите“ постигнаха пета поредна победа в efbet Лига, след като спечелиха с 3:1 визитата си на Царско село.

Мачът от XXV кръг предложи страхотни попадения и бе официален дебют за новия наставник на домакините Любослав Пенев, чийто възпитаници направиха куп пропуски.

В герой за гостите с два гола се превърна нападателят им Цветелин Чунчуков, а по веднъж се разписаха резервите на опонентите - Симеон Мечев и Емил Стоев.

Гостите започнаха по-добре срещата и овладяха инициативата в началните минути. В тях те опитаха заучено изпълнение на свободен удар, но не съумяха да застрашат вратата на домакините.

После домакините отговориха с две добри атаки, но първо Хулио Родригес прати топката над вратата с глава, а после изстрел на Андерсон Кордейро бе блокиран от Андреа Христов.

Така се стигна до 13-ата минута, в която Славия откри резултата.

Това стана след една продължителна атака и отлично центриране на Петър Патев, засечено с глава от Цветелин Чунчуков – 0:1.

Секунди след гола Георги Минчев опита да изравни от сходна позиция, но прати топката над целта.

В 26-ата минута пък Мирослав Будинов бе изведен зад гърба на защитата и бе фаулиран на границата на пеналта от Антонис Стергиакис.

Последният получи жълт картон, а „царете“ – правото да изпълнят свободен удар, но Георги Минчев прати топката право в ръцете на вратаря.

В 36-ата минута Минчев пропусна най-чистото положение в мача, след като бе намерен непокрит на границата на вратарското поле с прострелно центриране от Кордейро, но не можа да улучи целта от непосредствена близост и вбеси Любо Пенев.

Малко преди почивката отново Кордейро центрира добре, ала Стергиакис спаси удара с глава на Мирослав Будинов.

Така Славия се оттегли с гол аванс на почивката.

Скоро след нея пред Минчев се откри нова чудесна възможност, ала капитанът на „царете“ пак не успя да реализира от непосредствена близост, а и бе затруднен от рикошет в последния момент.

В 57-ата минута Цветелин Чунчуков реализира четвъртото си попадение през сезона и второ в срещата, като то бе изключително красиво.

Нападателят на „белите“ получи топката на десетина метра пред наказателното поле и нямаше с кого да комбинира, така че със страховит изстрел я прати неспасяемо в горния ъгъл – 0:2.

Любослав Пенев веднага извърши смяна, а появилият се на терена Симеон Мечев оправда доверието почти мигновено.

30-годишният халф разигра добре със съотборник и след двойно подаване вкара гол-красавец, отново с изстрел от средна дистанция в горния ъгъл – 1:2.

Така Царско село намали резултата в 63-ата минута, а още в следващата можеше и да изравни, но Миро Будинов пропусна сам срещу вратаря, пращайки топката на сантиметри от страничната греда.

Точка на спора в 85-ата минута сложи резервата на „белите“ Емил Стоев, който с диагонален удар оформи крайното 1:3.

След него Славия събра 45 точки и вече е само на една от четвъртия Левски, докато Царско село остана с 22 в своя актив.

Царско село - Славия 1:3

0:1 Цветелин Чунчуков 13

0:2 Цветелин Чунчуков 57

1:2 Симеон Мечев 63

1:3 Емил Стоев 85

СЪСТАВИ:

Царско село: 30. Джони Пласид, 21. Румен Гьонов, 2. Хулио Родригес, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 17. Реян Даскалов, 22. Дилан Бахамбула, 8. Уесли Ната, 93. Андерсон Кордейро, 91. Мирослав Будинов, 10. Георги Минчев (к);

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 73. Венцислав Бенгюзов, 33. Галин Иванов (к), 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 11. Радослав Кирилов, 9. Цветелин Чунчуков;