ЕПИЧНА "БИТКА ЗА ТРАКИЯ"! Ботев и Берое със спиращо дъха 3:3

ЕПИЧНА

23-08-2020, 21:58

Ботев (Пд) и Берое сътровиха спиращ дъха трилър в Коматево. Мачът от третия кръг на efbet Лига завърши 3:3. Гостите удариха с два гола в първите пет минути, но после едва спасиха точката в Битката за Тракия.

Резултатът беше открит от Ибрахима Конте още преди са са изтекли 120 секунди от началото. След разбъркване в наказателното поле, топката попадна в нападателя, който с топовен изстрел я прати в левия ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Кошмарът за Ботев обаче не приключи до тук. Станислав Работов не се намеси добре при опасна атака на Берое. Алиун Фал финтира излезлият да го пресрещне Янко Георгиев, след което вратаря го събори и съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Ибрахима Конте, който удвои преднината на тима си.

В 26-ата минута Гаюс Макоута центрира от десния фланг, а Алиун Фал засече с глава. Топката обаче мина встрани от вратата на Ботев. Ферарио Спасов пък трябваше да прави принудителна смяна. Мишел Еспиноса получи разтежение в бедрото, което го принуди да напусне игра. Мястото му на терена беше заето от Лъчезар Балтанов.

Половин час след началото Тодор Неделев опита да прехвърли вратаря с изстрел от центъра. Звездата на пловдивчани видя, че Християн Василев е излязъл напред, но този път ударът му прелетя над напречната греда.

В следващите минути се забеляза активизиране в редиците на "жълто-черните".  В добавеното време на първото полувреме гостите имаха огромен късмет при удар на Славчо Шоколаров извън наказателното поле. Топката се отби в тялото на защитник и се насочи коварно към вратата. За късмет на стража Василев тя се отби в горната греда, след което беше изчистена.

След почивката ситуацията на терена коренно се промени и Ботев заслужено стигна до обрат. В 50-ата минута "жълто-черните" получиха правото да изпълнят фаул в близост до пеналтерията. Тодор Неделев завъртя топката над стената и матира Василев - 1:2.

Две по-късно резултатът вече беше изравнен, а в герой за своя тим се превърна Атанас Илиев. Новото попълнение на Ботев намери топката по блестящ начин от въздуха с левия си крак и я прати в горния ляв ъгъл. В 61-ата минута Илиев отново прати топката във вратата на заралии, но този път попадението му не беше зачетено заради засада.

В 75-ата минута Неделев накара вратаря на гостите  отново да вади топката от мрежата път след удар от фаул. Националът стреля в горния ляв ъгъл за 3:2.

Две минути преди края на редовното време заралии измъкнаха точката с трети гол. Центриране на Минчев беше продължено от Ангелов, а Макоута от няколко метра с глава не сгреши. Това беше и последната голова ситуация в мача, завършил без победител.

БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 3:3