Етър надви Витоша (Бистрица)

25-02-2023, 18:58

Етър се наложи над Витоша (Бистрица) с 2:0, като и двете попадения отбеляза Николай Янков. Преди двубоя реферът Любомир Вушовски, който дебютира като главен съдия в професионалния футбол получи плакет от Съдийската комисия, връчен му от Георги Йорданов, а подарък получи и от "Етър" чрез спортния директор Стефан Атанасов.

Мачът започна с ранен гол - още в 4-ата минута след центриране отдясно Янков с хубав удар от въздуха препарира вратаря на гостите за 1:0. Нова ситуация имаше в 12-ата минута, когато Мартин Тошев с глава прати топката до гредата. Крум Стоянов получи контузия и бе заменен принудително от Митев. "Виолетовите" направиха добри захождания по двата фланга, но липсваше завършващият пас пред гола. В 33-ата минута Дани Младенов навърза защитата и падна с претенции за дузпа, които не бяха уважени. Ново разбъркване донесе два удара отблизо, които срещнаха телата на бранители. Най-добрата възможност за "Витоша" бе в 22-ата минута, когато Вачев намери отдясно непокрития Амзин, но той не можа да нанесе хубав удар и Славков улови.

Втората част започна със силен щурм на "болярите". В 46-ата минута Кольо Станев бе съборен, навлизайки в пеналта, но реферът му показа жълт картон за симулация. Удар на Личев пък профуча над напречната греда. Отново Станев проби и стреля в близкия ъгъл, но вратарят успя да извади топката в корнер.

Много красива бе комбинацията за втория гол, паднал в 60-ата минута. Станев проби и центрира отдясно, Мартин Тошев с глава стреля в напречната греда, а отскочилата топка бе довкарана отново с глава от Ники Янков - 2:0. До края темпото поспадна, а гостите се отчетоха с един удар на Кочилов до гредата.

"Етър": Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Георги Александров, Емануил Личев, Кольо Станев (70 Алехандро), Крум Стоянов (15 Христо Митев), Янко Ангелов (70 Яни Пехливанов), Николай Янков (79 Олег Димитров), Мартин Тошев (79 Мартин Моран), Даниел Младенов.