Етър се препъна в Спортист (Своге)

13-08-2022, 20:40

Спортист и Етър изиграха мач с много положения, но без голове в 5-ия кръг на Втора лига. Етърци искаха да утвърдят лидерската си позиция, докато отборът на Своге беше в добро настроение заради победата миналия кръг над Витоша (Бистрица) като гост.

В крайна сметка отборите завършиха наравно 0:0 в мач, в който и двата отбора създадоха доста голови положения, но не успяха да отбележат. "Шоколадите" имаха повече шансове, а веднъж и гредата бе верен помощник на Станислав Нисторов.

Още в 3-ата минута Ариф Ферадов се понесе по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира, но за съжаление в аут. Гостите имаха добра възможност в 6-ата минута, когато Живко Петков стреля от дистанция, но право в ръцете на Ивайло Василев. Пак Ферадов падна в наказателното поле, но реферът вместо дузпа му показа жълт картон за симулация.

Гостите започнаха второто полувреме с добро голово положение. След само 2 минути игра и центриране отляво Даниел Младенов не успя да уцели топката в опразнената врата. В 48-ата минута и Спортист създаде голова ситуация. Владимир Семерджиев даде хубав пас към Кирил Янакиев, той си нагласи топката, стреля, но Нисторов спаси. В ответната атака Ивайло Василев отрази чиста ситуация, след като Даниел Младенов излезе очи в очи с него, но стражът се справи. В 67-ата минута Даниел Младенов изпълни опасно пряк свободен удар, но Ивайло Василев изби в ъглов удар, след който се създаде напрежение, но до гол не се стигна.

В 73-ата минута десния страничен стълб спаси гостите. Илия Русинов шутира от движение, но нямаше късмет да отбележи. Само 3 минути по-късно Спортист пропусна още едно чисто голово положение. След перфектна контраатака Илия Русинов намери Филип Ангелов, който се озова сам срещу вратаря, но стреля покрай десния стълб. Последната реална възможност за гол беше в 85-ата минута. Тогава Ариф Ферадов центрира успоредно на голлинията, но малко не достигна на Илия Русинов да засече топката в мрежата.

СПОРТИСТ: Ивайло Василев, Богдан Костов, Борислав Стойчев, Сами Пилер, Галин Ташев, Александър Бастунов, Стефан Стефанов (46 - Владимир Семерджиев), Илия Русинов, Кирил Янакиев (60 - Богомил Богомилов), Георги Атанасов (46 - Филип Ангелов), Ариф Ферадов

ЕТЪР: Станислав Нисторов, Кольо Станев (90 - Яни Пехливанов), Георги Ангелов, Даниел Младенов, Евгений Илиев (46 - Олег Димитров), Живко Петков, Крум Стоянов, Мариян Иванов, Моран Абидел, Радослав Терзиев, Христо Митев (46 - Николай Янков)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ариф Ферадов, Владимир Сиромахов, Илия Русинов (С), Крум Стоянов , Моран Абдиел, Живко Петков (Eтър)