Етър удари Добруджа и оглави Втора лига

08-10-2022, 19:28

Етър оглави еднолично класирането във Втора лига след минимална победа с 2:1 над Добруджа. И трите гола паднаха още в първата половина на първото полувреме.

Четирима основни играчи липсваха за етърци - Живко Петков, Георги Ангелов, Яни Пехливанов и Кольо Станев, а гостите бяха без голмайстора си Денислав Ангелов.

Мачът този път започна по перфектен начин за "болярите" - с бърз гол. В 3-ата минута Крум Стоянов проби отляво и центрира, а Николай Янков със задна ножица прати топката в мрежата - 1:0. Това накара гостите да потърсят промяна и в 17-ата минута Андриан Димитров изскочи сам, но Нисторов с крак спаси удара му. Последва центриране на Стефан Митев от корнер Ивайло Лазаров с глава стреля в ъгъла за 1:1.

"Виолетовите" бързо върнаха гола. В 22-ата минута Дани Младенов изведе отдясно Алехандро, който центрира и Олег Димитров с мощен удар опъна мрежата за 2:1. До почивката обаче не последва нищо по-опасно пред вратите.

Втората част започна отново по-добре за домакините. В 48-ата минута Янков стреля този път със странична ножица, а добавката на Крум Стоянов бе уловена от вратаря. Удар на Младенов от фаул бе избит от вратаря Илиев, а най-опасната ситуация бе в 66-ата минута - първо Мариян Иванов с глава стреля в напречната греда, а после Георги Александров насочи топката, но стражът на гостите с последни сили извади удара.

Етър можеше с трети гол окончателно да "затвори" мача, но до края последва само още едно голямо меле, което Янков завърши с удар покрай вратата. Гостите се отчетоха с един далечен удар на Мартин Милушев в 76-ата минута, който Нисторов улови.