Етър удари Славия, но остава последен в efbet Лига

21-05-2021, 21:49

Етър победи Славия с 2:0 в мач без значение от последния кръг на efbet Лига. Точни за болярите бяха Кольо Станев (9) и Преслав Боруков (72). "Белите" си гарантираха оставането в елита още преди днешната среща. Великотърновци засега изпадат, тъй като заемат последното място. Все още обаче не е ясно решението на БФС с изпадащите.

В крайното класиране Славия събра 34 точки, докато Етър остана с 28.

Двубоят започна отлично за гостите, които стигнаха до гол още в 9-ата минута. Тогава Ловре Кнежевич пусна хубав пас към Милчо Ангелов отляво. Нападателят с успоредно подаване намери Кольо Станев. Младокът изпревари Филип Антовски и прати топката във вратата.

В 18-ата минута Питър Макрилос стреля покрай вратата от движение. След половин час игра отново австралиецът бе на стрелкова позиция, но Анатоли Господинов изби в корнер.

В 39-ата минута Радослав Кирилов бе изведен отляво. Фланговият нападател напредна и нахлу в наказателното поле, където опита удар, но бе блокиран. Три минути по-късно отново Кирилов стреля, но прати топката опасно над вратата.

Втората част започна с опасен удар на Милчо Ангелов, който мина над вратата. В 63-ата минута Ивей Натаниел и Ангелов се озоваха двама на един пред наказателното поле на "белите". Панамецът опита удар, който беше блокиран.

Две минути по-късно Кирилов стреля покрай вратата с глава след центриране на Емил Стоев.

В 72-ата минута Етър вкара втори гол. Даниел Младенов намери Преслав Боруков на около 22 метра от вратата. Гандри се забави, което позволи на нападателя да се обърне и с фалцов удар в долния десен ъгъл направи 0:2.

Малко след това Господинов изби в корнер опасен удар на Макрилос от границата на наказателното поле. В 81-ата минута Кирилов показа завидна техника след центриране отдясно, овладя топката и отправи удар по диагонала, който мина покрай вратата.