ЖИВОТ СЛЕД КАМБУРОВ: ЦСКА 1948 надви Царско село (ВИДЕО)

14-02-2021, 16:30

ЦСКА 1948 спечели с 2:1 домакинството си на Царско село от първия пролетен кръг на еfbet лига. Домакините трябваше да се оправят без напусналия Мартин Камбуров. В негово отсъствие атаката беше водена от Галин Иванов, а привлеченият на пожар Димитър Митков се появи едва в заключителните минути да мача. Автогол и дузпа донесоха успеха за тима на Красимир Балъков. ЦСКА 1948 е шести с  пет точки аванс пред Черно море. Царско село е на осма позиция със 17 т.

Домакините можеха да открият резултата още преди да е изминала и минута. Ударът на Денислав Александров обаче беше отразен от Джони Пласид. Пет по-късно футболистите на ЦСКА 1948 поискаха дузпа за игра с ръка на Лъчезар Балтанов в наказателното поле на Царско село, реферът Ивайло Стоянов обаче прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В 7-ата минута гостите на свой ред можеха да вкарат. Пайотис Лука засече с глава центриране отдясно. Кипърецът обаче прати топката покрай вратата.

Нова блестяща намеса на Пласид в 12-ата минута не позволи на домакините да вземат аванс. Серкан изпълни отлично пряк свободен удар. Вратарят на Царско село обаче спаси. Десет след това Русев получи топката на границата на наказателното поле и стреля. Пласид обаче отново не позволи да бъде преодолян. При последвалото изпълнение на ъгловия удар обаче той капитулира! Топката се отклони в бедрото на Пайотис Лука и влетя в мрежата.

В 28-ата минута удар на Серкан профуча покрай вратата на Царско село. Гостите отговориха с отлична атака, която обаче завърши с фрапантен пропуск на Андерсон Кордейро.

До почивката нито един от двата състава не успя да стигне до ново голово положение и резултатът остана непроменен.

Седем минути след подновяването на играта Дилан Мартенс се опита да изненада Наумов с изстрел извън наказателното поле, но прати топката встрани от вратата.

Денислав Александров пък можеше да удвои аванса да ЦСКА 1948 в 59-ата минута. Той преодоля футболист на гостите и стреля, но не уцели вратата. Съотборникът му Георги Русев се ядоса, че не получил подаване, тъй като се намираше в чиста позиция пред вратата на Джони Пласид. Секунди по-късно нова отлична атака на "червените" доведе само до корнер.

В 68-ата минута Царско село стигна до изравнителен гол. Отбеляза го новото попълнение, който беше оставен непокрит в наказателното поле и простреля Даниел Наумов.

Шест по-късно домакините получиха дузпа. Съдията видя нарушение на Балтанов срещу Топузов и посоци бялата точка. Георги Русев вкара за 2:1

В 83-ата минута Царско село беше близо до изравнителен гол, но ударът на Емануил Манев се отби в гредатата. Така успехът отиде в сметката на ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 - ЦАРСКО СЕЛО 2:1

1:0 Лука (23-авт.)

1:1 Костадинов (68)

2:1 РУсев (74-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Стефанов Лясков, 26. Серкан Юсеин, 8. Ивайло Климентов, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 7. Марио  Топузов, 33. Галин Иванов

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов, 7. Димитър Костадинов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 10. Лъчезар Балтанов, 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски, 8. Панайотис Лука