Зрелище в Кърджали! 10 от Арда съкрушиха смел Ботев (Враца)

07-11-2021, 17:32

Арда успя да победи Ботев (Враца) с 3:2 във фантастичен двубой от 14-тия кръг на efbet Лига.

Двата тима изиграха прилично първо полувреме, в което домакините успяха да открият резултата чрез Спас Делев в 33-а минута. Това, което се случи през втората част обаче остави без дъх зрителите по трибуните и тези пред телевизонните екрани.

Само минута след подновяването на играта - Румен Руменов прехвърли технично Костов и резултатът стана 2:0. По всичко изглеждаше, че мачът ще бъде спечелен лесно от домакините, но в 48-а минута Ботев (Враца) получи правото да изпълни дузпа и да се върне в мача. Дориан Бабунски отбеляза хладнокръвно от бялата точка, а в 53-а минута, отново той се разписа с глава и обратът стана факт.

В 71-та минута Арда получи нов удар. Алекс Петков получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно в съблекалнята.

Минута преди края гостите можеха да се поздравят с успеха, но удар на Георги Николов срещна гредата.

Голямата драма стана факт в 92-а минута, когато Тонислав Йорданов прати технично топката в левия ъгъл на Костов и хвърли в екстаз домакинските привърженици.