ИЗНЕНАДА В КОМАТЕВО! Храбър Ботев (Враца) надви адаша си

06-06-2020, 20:38

Ботев (Враца) изненадващо победи Ботев (Пловдив) с 1:0 при гостуването си в Коматево за мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Двубоят беше първи и за двата тима след прекъсването на сезона заради пандемията от коронавирус. Валери Домовчиски донесе трите точки на "зелените", които не бяха печелили в Пловдив срещу този си съперник от 36 години.

Домакините продължават да са без победа за първенство от началото на календарната година, а само след четири дни ще се изправят срещу ЦСКА в първи полуфинал за Купата на България. Добрата новина за треньора Ферарио Спасов е, че висящите с картони, сред които Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов, се опазиха от наказания. Капитанът на "канарите" дори беше оставен на пейката и се появи в игра след почивката. Дебют пък направи колумбиецът Фабио Бурбано.

Гостите можеха да шокират Ботев Пд още в петата минута, когато Илия Миланов пропусна на накаже брутална грешка на Янко Георгиев. Вратрят на врачани увисна при центриране от корнер и Миланов отправи изстрел с глава, но не уцели вратата. Изненадата все пак се случи в 10-ата минута! При едва втората си атака в мача Ботев Враца поведе. Петър Атанасов центрира към Валери Домовчийски, който беше оставен  непокрит между двамата централни защитници на "жълто-черните" и плонжира, за да прати топката в мрежата зад Янко Георгиев - 0:1.

Домакините се хвърлиха да търсят изравнително попадение. В 15-ата минута изстрел на Александър Тонев беше уловен от Красимир Костов. Последва нова опасност пред вратата на врачани, но Фабио Бурбано не успя да засече топката отблизо. След половин час игра Антонио Вутов центрира отляво, Сашо Тонев пропусна топката, която попадна в Тодор Неделев. Последва шут на звездата на домакините, но над напречната греда.

В 37-ата минута неразбирателство между Александър Тонев и Антонио Вутов  центриране на Фабио Бурбано спаси гостите от изравнителен гол.

Шест минути след началото на второто полувреме изстрел на Ангел Лясков по тревата, мина покрай вратата на домакините.

Грешка на вратаря на Ботев Враца можеше да бъде наказана от Антонио Вутов в 68-ата минута. Костов не изчисти добре топката и тя попадна в краката на нападателя на домакините, който не успя при опита си да го прехвърли. Две по-късно Филип Филипов стреля неточно с глава. Малко след това Сашо Тонев шутира над вратата.

До края Ботев Пд продължи да опитва да стигне поде но едната точка, но храбрите врачани удържаха аванса си до края.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра, 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 23. Димитър Тонев, 8. Тодор Неделев, 7. Александър Тонев, 20. Фабио Бурбано, 10. Антонио Вутов

БОТЕВ ВР: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 4. Ангел Лясков, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 5. Петко Ганев, 10. Петър Атанасов, 88. Том, 28. Христо Златински