ИЗНЕНАДА! Храбър Етър не се даде и на "Лаута" (ВИДЕО)

ИЗНЕНАДА! Храбър Етър не се даде и на

26-02-2021, 19:29

Локомотив Пд не успя да победи Етър на "Лаута". Мачът от 19-ия кръг в efbet лига завърши 1:1. По този начин "болярите", които в миналия кръг отмъкнаха точка и от Левски (0:0), попречиха на пловдивчани да изместят ЦСКА от второто място в класирането. Гостите, които играха с човек по-малко в последните десетина минути, продължават битката за оцеляване. Те вече имат 13 точки, колкото и Славия, но остават на последното място заради по-лошата си голова разлика.

Мачът започна зле за Локомотив. Не бяха изминали и десет минути, когато Александър Тунчев трябваше да прави принудителна смяна. Мартин Луков опита да улови топка, която бе атакува и от Меси Мезу от Етър. Вратарят успя, но при приземяването обърна глезена на десният си крак и на негово място се появи Илко Пиргов.

Домакините бяха близо до отбелязването на гол в 24-ата минута. Бирсент Карагарен подаде по земя към Димитър Илиев, който си спря топката и шутира с десния крак, но уцели левия страничен стълб на вратата на Христо Иванов. Осем след това и гостите пропуснаха. Удар с глава на Преслав Боруков мина покрай вратата на Локо.

В 42-ата минута Локомотив Пловдив все пак поведе в резултата. Бирсент Карагарен центрира наказателното поле на Етър за Георги Минчев. Нападателят отправи много силен удар с глава. Христо Иванов тръгна да хваща топката, но се подхлъзна и тя влетя във вратата му - 1:0.

В добавеното вреве Бирсент Карагарен надигра вдясно Алдаир и центрира в наказателното поле. Момчил Цветанов бе оставен непокрит и стреля с десния крак, но ударът му не беше точен.

В 62-ата минта гредата помагна на Локо Пловдив. Симеон Мечев центрира от ъглов удар. Венелин Филипов стреля с глава, но топката се отби в десния страничен стълб на Пиргов и излезе аут. Три по-късно домакините имаха възможност да удвоят своя аванс. Топката попадна в Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" шутира технично край Пламен Крачунов, но изстрелът не намери вратата.

В 71-ата минута "болярите" изравниха резултата. Симеон Мечев центрира топката от фаул и намери оставения непокрит пред Илко Пиргов Пламен Крачунов, който с десния крак простреля отблизо Илко Пиргов.

Две по-късно Симеон Мечев тества Илко Пиргов, но силният му удар бе уловен от опитния страж на "черно-белите". Десет минути преди края на редовното време капитанът на Етър Христо Иванов направи страхотно спасяване след диагонален удар на Бирсент Карагарен. В 82-ата опитният Здравко Илиев репликира съдията Димов и получи жълт картон, след което тирадата му не спря и реферът го изгони директно.

Домакините не успяха да се възползват от численото си предимство в последните минути, след като и мачът се изнерви доста. Симеон Мечев отправи мощен удар посока вратата на Пиргов в добавеното време, но стражът се намеси и това бе последният по-любопитен момент от мача.

ЛОКОМОТИВ ПД - ЕТЪР 1:1

1:0 Георги Минчев (42)

1:1 Пламен Крачунов (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 16. Лукас Салинас, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 84. Здравко Илиев, 4. Ерол Алкан, 6. Пламен Крачунов, 81. Венелин Филипов, 16. Симеон Мечев, 20. Яни Пехливанов, 83. Алдаир Ферейра, 10. Гаетан Коуку, 99. Преслав Боруков, 70. Кольо Станев