Ирландците от Шамрок са на 90 минути футбол от битки с Лудогорец

05-07-2022, 23:47

Тази вечер Лудогорец сякаш узна името на потенциалния си следващ съперник в квалификациите на Шампионската лига. Ако "орлите" довършат започнатото срещу Сутиеска, то техен опонент най-вероятно ще бъде ирландският първенец Шамрок Роувърс.

"Детелините" разпиляха Хибърниънс от Малта с 3:0 на свой терен и очакват със завидно спокойствие реванша след седмица на "рицарския остров". Момчетата на Стивън Брадли изиграха много силно първо полувреме, през което стигнаха до попадения на Фин и Уотс.

12 минути преди последния съдийски сигнал, Рори Гафни оформи класиката. Халфът затвърди отличната си форма, като има три гола в последните четири срещи на своя тим.

Както може и да се очаква, в тази среща си дадоха две коренно различни клубни политики. В състава на Шамрок залагат на местни момчета и имаше едва трима чужденци, докато само легионерите, които стартираха за Хибс бяха седем. На резервната скамейка имаше почти още толкова.