Куп млади футболисти стартират подготовка с Левски

06-06-2021, 16:58

Доста младоци ще стартират подготовка с първия отбор на Левски, пише "Тема спорт". През пролетта бе практика част от най-перспективните юноши да се готвят с мъжете.

В последния кръг на миналата кампания двама от тях направиха дебют. 16-годишният халф Асен Митков започна като титуляр при гостуването на Черно море (2:1). На почивката младокът бе заменен от Радослав Цонев, който в крайна сметка реализира едно от попаденията. 16-годишният вратар Пламен Андреев пък замени 10 минути преди края Николай Михайлов и не допусна гол при финалния щурм на домакините.

От Левски все още не са обявили старта на подготовката. Ако в началото на следващата седмица има сделка по смяна на собствеността, то сините най-вероятно ще започнат тренировки на 11 юни, петък. В противен случай по-скоро ще се съберат на "Герена" на 14 юни, понеделник. Поне засега такива са плановете на ръководството.

Ясни са и две контроли - на 26 юни срещу Локо (Пловдив) и на 10 юли срещу Пирин (Благоевград).