Левски е напълно безопасен в първите минути, Кордоба трябва да внимава

03-12-2021, 12:52

Левски е в серия от 4 поредни мача без загуба в efbet лига за първи път от края на миналия сезон. Тогава през май "сините" наредиха три победи - Царско село (2:0), Ботев (Пд) (1:0), Черно море (2:1), както и едно равенство - Царско село 1:1.

Вратарят на Левски Николай Михайлов не е вадил топката от мрежата си вече 401 минути - 6 часа и 41 минути. За последно той пусна гол при 0:1 на Черно море на "Тича", когато точен бе Родриго Енрике в 49-ата минута.

Продължава тенденцията, когато Билал Бари вкара, Левски да спечели. Освен срещу Царско село (1:0), в първенството той бе точен и с Локо (Сф) (2:1), Пирин (3:0) и Славия (1:0). За Купата пък реализира хеттрик при 7:0 над Септември (Симитли).

Защитникът Хосе Кордоба ще бъде наказан при следващ жълт картон с лишаване от състезателни права за 1 мач. Панамецът вече има 3 жълти картона в елита за Левски, както и един за Етър във Втора лига.

Левски продължава да не е отбелязал гол в първите 15 минути на мачовете си, пише "Тема Спорт".