ЛЕВСКИ Е ПО-ЖИВ ОТВСЯКОГА! "Сините" на полуфинал след епична драма

ЛЕВСКИ Е ПО-ЖИВ ОТВСЯКОГА!

05-03-2020, 21:45

Левски посреща Лудогорец днес от 19:00 часа на „Георги Аспарухов“ в последния четвъртфинал от Купата на България. Място във финалната четворка вече си осигуриха пловдивските Локомотив и Ботев, а също така и ЦСКА. Жребият за полуфиналите ще бъде теглен във вторник.

Лудогорец няма победа в предходните си три мача. „Орлите“ загубиха и двата си двубоя с Интер в Лига Европа, а в първенството записаха реми с Етър.

„Сините“ също са в черна серия от три последователни шампионатни срещи без победа. Левски направи две равенства (с ЦСКА и Черно море), а в последния кръг допусна загуба с 1:2 от  Славия. Въпреки негативните резултати ръководството на „сините“ гласува доверие на треньора Петър Хубчев.

Наставникът на столичани няма да може да разчита днес на наказаните Мартин Райнов и Дани Алар, а Нашименто, Славчев и Паулиньо са контузени. Добрите новини за Хубчев са, че Ейолфсон, Горанов и Каргас се завръщат в игра след наказания.

СЪСТАВИ:

Левски: Миятович, Ейолфсон, Каргас, Миланов (к), Рейш, Тиам, Костов, Робърта, Спиерингс, Горанов, Иванов

Лудогорец: Стоянов, Недялков, Сисиньо, Терзиев, Анисе, Григоре, Баджи, Кешеру, Марселиньо (к), Вандерсон, Каули

Двубоят ще бъде излъчен в ефира на Диема спорт, а на живо гледайте ТУК.

Novsport.com ще проследи най-интересните моменти посредством чат.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Левски - Лудогорец 0:0

120` Чибота пропуска!!! Левски е на полуфинал!

120` Ейолфсон дава преднина за Левски - 6:5.

120` Марселиньо изравнява.

120` Тиам също е точен!

120` Каули изравнява - 4:4.

120` Спиерингс е безкомпромисен.

120` Този път Григоре бележи.

120` Робърта също бележи.

120` Швиерчок изравнява.

120` Иван Горанов е точен - 2:1 за Левски.

120` Моци прати в лявата греда, след което топката влезе в мрежата - 1:1.

120` Живко Миланов бележи първата дузпа.

120` Край и на второто продължение, ще има дузпи!

120` Моци заменя Терзиев.

117` Спиерингс пада в наказателното поле на Лудогорец, но няма сигнал за дузпа.

112` Станислав Иванов отстъпва мястото си на Мартин Петков.

109` Живко Миланов изпълни много добре фаул, топката мина над стената, но вратарят на Лудогорец се намеси отлично и с една ръка изби в корнер.

106` Начало на второто продължение.

105` Край на първото 15-минутно продължение.

103` Чибота влиза на мястото на Вандерсон.

99` Удар на Швиерчок в близкия на Миятович ъгъл, стражът реагира добре и спаси.

95` Янис Каргас получава лекарска помощ.

91` Играе се първото продължение, Сисиньо получи жълт картон.

90+4`Феноменално!!! Миятович спасява дузпата изпълнена от Григоре, двубоят влиза в продължения!!!

90+3` Жълт картон за Ейолфсон, такъв получава и капитанът Живко Миланов за оспорване на решението на рефера.

90+3` Дузпа за Лудогорец!!! Ейолфсон фаулира Марселиньо и реферът посочи бялата точка!

90` Три минути добавено време.

90` Удар на Робърта и намеса на Владо Стоянов.

90` Смяна в Левски, влиза Насиру Мохамед, заменен е Станислав Костов.

89`Недялков подаде към Марселиньо на дузпата, но Каргас се намеси решаващо и изби.

86` Абел Анисе направи грешка в центъра, Станислав Костов пое топката и тръгна към вратата на гостите, но бе блокиран от двама бранители и не нанесе удар.

80` Първа смяна в двубоя, заменен е Кешеру, на негово място в игра влиза Швиерчок.

74` Кешеру центрира добре, Вандерсон бе изпуснат отляво, проби бързо в половината на "сините", но Миятович покри ъгъла си и изби удара на крилото.

72` Много силен и неточен удар на Баджи в аут.

66` Атака на Лудогорец, гостите числено превъзхождаха "сините", но Вандерсон завърши нападението с неточен удар в аут.

65` Станислав Иванов получи фронтално срещу вратата, но се забави и ударът му бе блокиран.

58` Удар на Вандерсон през двама бранители, Миятович улови без проблем.

55` Удар на Спиерингс от дистанция, топката премина близо до десния страничен стълб.

54` Жълт картон за Тиам.

53` Владислав Стоянов излезе да избие топката след центриране от корнер, но не успя да уцели кълбото, Ейолфсон нанесе удар към вратата, но Григоре изби от голлинията.

51` Недялков прави грешка в центъра, но Каули поправя грешката му и отнема от Станислав Иванов.

46` Начало на второто полувреме.

45` Край на първата част.

40` Удар на Кешеру над вратата от фаул.

38` Жълт картон и за Янис Каргас.

29` Вандерсон центрира в пеналта, Горанов върна с глава за Миятович, който улови. Вратарят обаче реши веднага да върне на четворката на "сините", който не очакваше подаване и Сисиньо овладя, за щастие на домакините се стигна само до крнер.

25`Жълт картон за Нуно Рейш.

24` Спиерингс центрира силно към Робърта, който не успя да овладее в наказателното поле.

23` Пропуск на Кешеру! Каули центрира от фаул, румънецът засече с глава, а топката мина опасно близо до десния страничен стълб.

18` Удар на Станислав Костов покрай вратата, имало е рикошет и домакините получиха правото да изпълнят корнер.

16` Антон Недялков фаулира Станислав Иванов, спирайки обещаваща атака на домакините, за което получава жълт картон.

14` Опит за извеждащо подаване на Живко Миланов за Станислав Иванов, но пасът е прекалено силен и топката излиза в аут.

8` Първи удар на домакините, Нуно Рейш стреля по земя извън пеналта, но прати във Владо Стоянов.

7` Пас на Недялков отляво, Ейолфсон попречи на Кешеру да нанесе удар към вратата и нападателят изкара в аут.

4` Центриране на Каули отдясно, Марселиньо нанесе удар с глава от десетина метра, топката мина покрай гредата в аут.

1` Начало на двубоя!