Левски (Карлово) - Левски 0:4, младок се разписва

25-09-2022, 16:27

Левски гостува на съименника си от Карлово за приятелски мач, който е с благотворителна цел. Двата отбора, носещи името на Апостола, се изправят един срещу друг в контрола, с която да наберат средства за пострадалите от наводненията в Карловско.

Преди началото на срещата бяха продадени 2 117 виртуални билета като, разбира се, приходите и от физическите такива отиват за благотворителност. Футболистите на Левски също си закупиха билети, с които да подпомогнат инициативата.

Неофициален дебют за гостите от София прави новото попълнение Абдулахи Шеху. На вратата пък е Николай Михайлов.

СЪСТАВИТЕ:

Левски Карлово: 12. Станислав Попов, 3. Мартин Симеонов, 4. Борис Бисеров, 8. Иван Тошев, 10. Запрян Запрянов, 14. Стоян Славков, 16. Теодор Андреев, 17. Иван Ангелов, 18. Ерай Карадайъ, 19. Петър Петров, 30. Емил Иванов

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 17. Велтон, 18. Роналдо, 22. Патрик-Габриел Галчев

По-интересното в мача:

"Сините" откриха още резултата още в четвъртата минута, когато Георги Миланов комбинира с Ивелин Попов, за да може Попето с лекота да завърши в мрежата на Ивелин Попов.

В 24-ата минута Борис Бисеров можеше да изравни, но ударът му с глава отблизо не намери мрежата на Михайлов.

Левски удвои преднината си в 30-ата минута. Патрик-Габриел Галчев осигури перфектно центриране за Краев, който се измъкна от бранителите на Левски (Карлово) и отблизо разстреля Попов за 0:2.

Два поредни пропуска на носителите на Купата на България. Уелтън и Краев пропиляха възможности за класическото 0:3.

Левски от София повежда с класически резултат в 42-ата минута. Атака с три петички беше изострена от Жереми Петрис. Крилото стигна в близост до вражеската врата и пусна за Ивелин Попов, който нямаше как да сгреши от няколко метра.

ПОЧИВКА.

Множество футболисти от дубъла се появиха в игра за гостите след полувремето. Сред тях Ивайло Марков и Калоян Стрински.

В 54-ата минута Патрик-Габриел Галчев сътвори поредния си успешен пробив по фланга, след който отправи силен шут, но във външната част на мрежата.

Младият Калоян Стрински правеше много добро впечатление с екипа на "сините" от появата си на терена. Офанзивният състезател имаше две отлични възможности за така мечтан от него гол, но резервният страж на Левски (Карлово) го отчайваше със страхотни намеси.

Скучни минути в Карлово. Младоците от софийския Левски опитват да се докажат пред строгия поглед на Станимир Стоилов. Те обаче са прекалено нетърпеливи в завършващата фаза. Веднъж провалиха и отлична контраатака в 75-ата минута.

Десет минути преди последния съдийски сигнал, столичани стигнаха до отбелязването и на четвърти гол. Антон Иванов направи всичко необходимо, за да осигури чудесна топка на дузпата за Калоян Стрински, който от четвъртия си опит се окичи с головата слава.