Левски с обрат за сефте през този сезон

29-05-2023, 19:34

За първи път през сезона Левски спечели двубой, в който допусна гол. От 17-те успеха на сините в първенството 16 са със суха мрежа.

Левски победи Черно море на "Герена" с 2:1, след като изоставаше в резултата. Това бе първи обрат, който отборът осъществява в първенството след повече от година и половина. Предишният бе постигнат на 16 октомври 2021-ва срещу Локомотив (София) на националния стадион, като отново бе фиксиран същият резултат - 2:1. Онзи двубой ще се запомни, че първия си гол за Левски отбеляза централният нападател Билал Бари.

Това бе вторият случай през кампанията, в който сините стигат до точки от губеща позиция. Първият бе в 32-рия кръг при 2:2 срещу ФК ЦСКА 1948 в Бистрица.

За втори път нападателят Рикардиньо вкара 2 гола в един мач. Първият случай бе при успеха с 2:0 над Хебър в Пазарджик.

Само веднъж, когато Рикардиньо е вкарал, Левски не е спечелил - при 2:2 срещу ФК ЦСКА 1948 в Бистрица.

Бразилският централен нападател вече е най-резултатният футболист в състава. Той има 9 гола на сметката си, като изпревари Филип Кръстев, който е със 7. Рикардиньо е престоял на терена 1233 минути. Той вкарва средно по веднъж на 137 минути.

Рикардиньо се разписа в 5 от последните 6 шампионатни мача на сините - Черно море (2:1), Локо Пд (3:0), ФК ЦСКА 1948 (2:2), Септември Сф (2:0), Ботев Пд (1:0). В този период той не вкара единствено при загубата с 0:1 от Локо Пд на "Лаута".

Черно море бе един от двата тима, срещи който Левски не се бе разписвал в първенството, но вече го направи. Така сините не са поразявали през сезона единствено мрежата на Лудогорец. Те ще могат да вкарат на орлите още в следващия кръг. Двата тима се срещат в Разград на 3 юни, събота, от 20:30 часа.