ЛЕТЯЩ СТАРТ: Столичният Локомотив тръгна към елита с попътен вятър

08-08-2020, 20:18

Локомотив (София) стартира успешно новия сезон във Втора лига.

Треньорът Иван Колев дебютира официално начело на столичните „железничари“ с успех 2:0 над новака Спортист в Своге.

Двубоят се игра при силен вятър на Градския стадион, а още във втората минута Айкут Рамадан можеше да открие за домакините, но стреля над целта.

В 65-ата пък той бе изгонен за втори жълт картон и остави своите с човек по-малко, но те вече изоставаха с 0:2.

Резултатът още в шестата минута откри Денислав Станчев с удар от движение, а в 23-ата Томи Костадинов можеше да изравни, ала не улучи вратата.

След почивката вятърът се усили и в 47-ата минута той за малко да асистира за гол на "железничарите". Вратарят Стефано Кунчев очакваше кълбото да излезе в аут, но то се отби в гредата, а след това попадна у Светослав Диков. Централният нападател на Локомотив обаче не уцели отблизо и този път вятърът помогна на Кунчев.

В 51-ата минута Светослав Диков вкара от воле, за да реши мача и да оформи крайното 2:0.

Така "червено-черните" тръгнаха с летящ старт през новия сезон и оглавиха временното класиране във Втора лига преди изиграването на последните срещи от кръга.

Спортист (Своге) - Локомотив (София) 0:2

0:1 Денислав Станчев (6)

0:2 Светослав Диков (51)