ЛОКО (ПД) ДОЙДЕ, ВИДЯ И ПОБЕДИ: 2:0 над Славия

21-08-2020, 21:52

Локомотив Пд спечели с 2:0 гостуването си на Славия от третия кръг на efbet Лига.  Пловдивчани дадоха поредна заявка, че ще играят сериозна роля в първенството тази година. Анте Аралица и Карагерен вкараха головете, които изведоха отбора начело на efbet Лига.

Двата състава влязоха в здрава битка от първата минута. След четвърт час игра Парвиз Умарбаев центрира от фаул, но Малембана не успя да засече топката с глава. Миг по-късно пък Лукас Салинас бе изведен в наказателното поле на "белите" и стреля от движение, но доста неточно.

В 34-ата минута гостите поведоха в резултата с гол на Анте Аралица. Хърватинът получи добро подаване в наказателното поле от Димитър Илиев и с шут с левия крак преодоля Стериакис. До почивката гръцкият вратар  отчете с още едно добро спасяване, което отказа Аралица.

В началото на второто полувреме Акрапович извърши втора принудителна смяна. Играта напусна Дейвид Малембана, а неговото място на терена зае Георги Минчев. В 54-ата минута Димитър Рангелов нанесе опасен шут, който прелетя над напречната греда.  Дест след това Петър Витанов постави топката на главата на Анте Аралица. Хърватинът беше сам на втора греда, но ударът му с глава прелетя над вратата.

В 64-ата минута Венцислав Бенгюзов изведе блестящо Калоян Кръстев. Нападателят финтира Диниш Алмейда и центрира по земя в наказателното поле, където Филип Кръстев стреля от няколко метра. Мартин Луков обаче се намеси. В 68-ата Ивайло Димитров центрира, а Калоян Кръстев засече с глава. Топката обаче беше лесна за Луков, който улови безпроблемно.

Звездата на "белите" Филип Кръстев скочи високо и стреля с глава в 73-ата минута, но ударът му  беше неточен.

В 81-ата минута Бирсент Карагарен премина през трима защитници, излезе сам срещу Стериакис и с мощен шут в близкия ъгъл не остави никакъв шанс на вратаря - 2:0.

СЛАВИЯ - ЛОКО ПД 0:2

0:1 Аралица (33)

0:2 Карагерен (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стериакис, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 7. Калоян Кръстев, 14. Ивайло  Димитров, 8. Димитър Рангелов

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 10. Парвиз Умарбаев, 20. Милош Петрович, 7.  Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица