Локо успя да вземе дербито на дъното с Царско село

04-04-2022, 22:01

Локомотив (София) се справи с Царско село в предпоследния кръг от редовния сезон в efbet Лига. "Железничарите" спечелиха като домакини с 2:1.

Мачът започна шеметно и след грозна проява на вратаря на Царско село срещу Симеон Славчев, Ндиае удари халфа в главата и съдията Драганов посочи бялата точка след консултация с ВАР.

Звездата на домакините Октавио беше категоричен от наказателния удар и изведе Локомотив напред в резултата.

След половин час игра капитанът Кавдански покри нова грешка на Ндиае, който излезе неразчетено и бе преодолян от Славчев.

В 41-ата минута свободен удар за Царско село беше добре изпълнен от Реди Каса, но Любенов се беше позиционирал добре и лови.

След подновяването Локомотив вкара втори гол в мача, но той обаче е отменен заради засада.

Рапосо намери Октавио, който от няколко метра вкара. При подаването към Рапосо обаче, имаше много тънка засада.

Все пак логичното се случи в 70-ата минута, когато резервата Влади Семерджиев се въползва от астистенцията на Рапосо, който проби отлично, и удвои преднината на "железничарите".

В следващите минути на поделено надмощие гостите успяха да стигнат до гол.

Резервата Венци Христов намали преднината на домакините с хубав шут по диагонала.

До края обаче гостите нямаха сили за нещо повече.